Autor Zpráva
fojta
Profil *
Zdravim , mam problem, úpomoci toho scriptu nahrvam nazvy fotografii do pole ...
$dir = opendir("foto/small/");
  while($file = readdir($dir)) {
     if ($file != "." && $file != "..") {
        $obrazky[]=$file;
    }
 }
 closedir($dir);
$celkem_obrazku=count($obrazky);

a potreboval bych jestli jde nejak udelat aby to bylo v poli serazeny od nove pridanych az po ty nejstrasi nebo opacne to uz je jedno ten vypis uz si udelam .... problem mam ted takovy ze ty nazvy jsou v poli dost prehazene .... prosim o radu , predem dikec
Blah
Profil *
co nějakej sort()?
fojta
Profil *
co nějakej sort()?
jasny to ti ,ale rovna podle nazvu to ale neci ... jedine ze bych pri uploadu zmenil nazev ktery by se tomu prizpusobil .... ale dal bych prednost jinemu reseni >]
Blah
Profil *
aha, tak to bude těžší, pokud si v názvu neukládáš nějakej identifikátor, abys zabránil duplicitě - třeba čas, nebo prostě jen nějak generovaný ID. Pak leda načíst ty fotky a řadit to podle data pořízení z EXIFU asi...

Ve své galerii to tak řadím, ale data z exifu ukládám do DB, kde to pak řadím už při výpisu z DB, což mi přijde jednodušší...
fojta
Profil *
Blah
jasnz ... dejme tomu ze si budu do nazvu hazet cas napr. foto_23.02.2008 to uz si funkce sor() nebo nejake dalsi ... automaticky porovna?
Blah
Profil *
měla by. Pomocí sort() u sebe řadím spoustu věcí a naprosto bez problémů. Akorát doporučuju ten název nastavit tak, aby byla vyloučena duplicita, jinak přijdeš o fotky...

V php manuálu o té funkci najdeš víc...
fojta
Profil *
Blah
ok nak si stim pohraju >]
K
Profil *
fojta
Spis bys mel lepsi si ty nazvy ukladat do databaze a podle nich pak ty obrazky tahat. Jinak existuje fce tusim scandir ktere das jako druhy parametr zda chces vypis ASC nebo DESC.
fojta
Profil *
K
z databaze se mi to tahat nece ... ale koukal jsem na scandir() a asi to bude presne ono co jsem hledal moc dik :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0