Autor Zpráva
r0me0
Profil
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Dělám redakční systém a zrovna pracuji s obrázky. Dávám je do galerií, takže je potřebuji zmenšovat, aby se mi pak po zvětšení zobrazily ve větší velikosti. Asi by bylo nejlepší, vždycky po uploadu obrázku změnit jeho velikost na určitý rozměr, který bude u všech fotek stejný a potom při jejich zmenšování, je zmenšit třeba na čtvrtinu. Ale nevím kolik by tak měl ten rozměr být, jestli tu má s tím někdo zkušenosti, poradíte prosím? Díky.
rommy
Profil *
tolik, aby byly alespoň dostatečně rozpoznatelné a aby rovněž zapadaly do dispozice stránky
r0me0
Profil
rommy
jo to je jasné :) i tak dík

já jsem spíš myslel, že mi tu někdo napíše, že to má být třeba 1024 x 768 a potom náhledy bych si udělal čtvrtinové, pětinové, podle toho, jak by se mi to hodilo na šířku webu, mě zajímal ten velký rozměr... no nějak to střelím od boku :)
srigi
Profil
No vsak si zvol sirku stranky bud pevne na rozlisenie 1024px. Potom si zvol kolko kces mat obrazkov v jednom riadku a iba tie cisla podel, pridaj nejaku rezervu na okraje a zaokruhli na nejake pekne digitalne cislo (napr. 1024 / 4 = 256, odpocitame rezervu okrajov -30 = 226, takze idealne dat thumbailu 220px). Vysku obrazku uz potom nechaj dopocitat tak aby sedeli proporcie obrazu.
srigi
Profil
BTW nebolo by lepsie na server uploadovat plne obrazky a nahlady nech robi RS pomocou PHP? Ak to tak budes robit, pozor na resizovanie obrazku pouzivaj fnci imagecopyresized(), nie imagecopyresampled(). Ta druha sice dava pekne vysledky, ale nehorazne zatazuje server, takze si jej pouzitie rozmysli, v momente ked kces na browser poslat nahlady z 20 obrazkov - klient sa nedocka a asi aj pravdepodobne vyprsi max_execution_time
rommy
Profil *
tak nejlepší by bylo se asi někde podívat a porovnat, co by ti asi vyhovovalo...
pro příklad:
... 640x480px http://rh.cestiny.cz/html/o24.html
... 480x360px http://rh.cestiny.cz/html/o31.html
r0me0
Profil
díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0