Autor Zpráva
fojta
Profil *
zdravim, mam problem ve scriptu mam resize obrazku na miniaturu ale premblem je ze kdyz na zmensim na velikost necox100 tak neni vyhlazeni ale takovy kostrbaty , kvalitu mam nastavenou na najvetsi , pouzimva imagecopyresized() ... pls help
              $velikost = getimagesize($adresa_big);
              $sirka = $velikost[0]; 
              $vyska = $velikost[1];
              $pomer_two = $sirka/$vyska;
              $small_vyska = 100;
              $small_sirka = $small_vyska * $pomer_two;
              
              /*----- vytvoreni miniatury --------------------------*/
              $new_mini = ImageCreateFromJpeg($adresa_big);
              $color_mini = ImageCreateTrueColor($small_sirka,$small_vyska);
              imagecopyresized($color_mini,$new_mini,0,0,0,0,$small_sirka,$small_vys ka,$sirka,$vyska);
              ImageJpeg($color_mini,$adresa_mini ,100);
Nox
Profil
Nepoužívej imagecopyresized, ale imagecopyresampled
fojta
Profil *
Nox
jasny to udela nadherny minatury , ale zatezuje dost server kdyz uploaduju vic obrazku najednou a chvili to trva nez se ty miniatury udelaj , proto bych radsi vyuzival imagecopyresized
Nox
Profil
fojta
Imho bych řekl, že to je prostě daň za tu kvalitu - buď nekvalitní, ale rychlý resized nebo kvalitní a pomalý resampled... ale asi to potřebuješ pouštět často, když je ten dotaz takovýto

Předpokládám, že to nemáš pro své účely - protože já jsem původně pro dělání náhledů používal skript, takže
pokud to stačí offline, tak třeba program XnView dělá to stejné...tahle poznámka je pro tebe asi jasná, jen že jsem tuto blbost
dřív dělal (přes skript), takže...
fojta
Profil *
Nox
jasny, tu administraci delam pro lidi kteri jsou lajci ohledne pocitacu, atim padem to pro musim udelat co nejednodusi , pres program to by bylo pro ne az prisli , ale asi mi nic jinyho nezbyde nez to udelat pres imagecopyresampled, jak rikas dan za kvalitu :/
Nox
Profil
fojta
Tak možná někdo ví lepší způsob, třeba se ještě někdo objeví...nebo zkus ještě zapátrat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0