Autor Zpráva
Suta
Profil
Ahoj, snad to popíšu správně. Jsem 14 dnů doma, nemocný, tak jsem se tento týden pustil do stráneček na procvičování cizího jazyka.

1.
Když se mrknete na tento dnešní screen, tak je vpravo vidět část na vkládání slovíček. Přemýšlel jsem, jak zachovat data při překlikávání jednotlivých oblastí při zadávání informací. Zatím jsem to vymyslel tak, že to budu mít krokově, tj. nejprve uživatel zadá třeba druh slova (v této fázi další záložky nebudou aktivní), a jakmile klikne na "Pokračovat", tak se data uloží do databáze a zároveň se otevře druhá záložka "Rozšíření", kde bude moct k danému slovu přidat např. tvary, atd.... Jak však udělat, když uživatel již ve druhé části formuláře (Rozšíření) vepíše některé údaje a při tom klikne zpět na odkaz "Vložení slovíčka" (data zatím nebudou odeslána v databázi...). Jak o ně nepřijít?

2.
Druhý dotaz směřuje podobně, opět konkrétně: v pravé části budu přidávat slovíčko, a v levé se budu chtít např. podívat na seznam již vytvořených slovíček (třeba jestli už tam náhodou není). Vlevo překliknu např. na Databáze, jak zachovat data vpravo při načtení nové stránky? Zřejmě jinak než přes samostatné frame (rámce) to asi nepůjde, že?

Díky za tipy a rady, klidně i za dobrý odkaz na studium.

PS: pro vyzkoušení výše zmíněného v reálu se klidně registrujte a přihlaste zde.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Sutovi:
Můžeš si hodnoty předávat např. ve skrytých formulářových polích (type='hidden'), cookies, session, URL …
Suta
Profil
Str4wberry
No, o této možnosti samozřejmě vím a používám ji... nicméně dotaz směřoval k tomuto: když do formulářového pole něco vepíšu, tak když kliknu na jakýkoliv jiný odkaz na stránce mimo odesílací tlačítko formuláře, dají si ty data napsaná v poli nějak uložit? abych je mohl použít při opětovné návštěvě konkrétní stránky s formulářem a nemusel psát alert "Chcete skutečně opustit stránku? Data budou ztracena..." O to mi jde.
bukaj
Profil
Suta
když do formulářového pole něco vepíšu, tak když kliknu na jakýkoliv jiný odkaz na stránce mimo odesílací tlačítko formuláře, dají si ty data napsaná v poli nějak uložit?
Můžeš si data uložit do cookies. Úplně stejně jako bys spouštěl ten alert, akorát zavoláš javascriptovou fci, která údaje uloží do cookies.
Suta
Profil
bukaj
No jo, to je pravda, díky. Ještě nějaká možnost?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0