Autor Zpráva
toom
Profil
Učím se Zend fr. respektive oop, takový ten základní tutorial "evidence cd - přidat, smazat" jsem nějak dal. Jak bych měl postupovat při složitější aplikaci - třeba, titul cd a umělec mají vlastní tabulku v db a nějak "po sobě musejí šahat" :) a přitom je možné pracovat s každým samostatně - přidat umelce, pridat album apod.

Prostě jak docílit něčeho takového:
Úvodní stránka example.cz/ - výpis alb s odkazy na umělce
example.cz/album - výpis umělců s počty alb apod
example.cz/album/25 - výpis alba s info o umělci a odkazem na něj
example.cz/umelec - vypis umelcu
example.cz/umelec/12 - vypis umelce se seznamem alb
...

Něco takého. Potřebuji jen nakopnout, jak s tím pracovat, abych se mohl pustit do něčeho složitějšího (s jednou tabulkou není žádná legrace:)

Díky jestli někdo nezištně pomůže.
Eddie
Profil
V prvom rade musis pochopit ako pracuje ZF s url:

example.sk/controller/akcia/artist/elan/album/nepoznamich

a potom si uz v controlleri zistis ci mas v url parameter $this->getparam(); (nie som si isty presnym nazvom) a dalej pokracujes ako chces.

Tie adresy ake uvadzas hore mozes pouzivat v pripade ak budes prepisovat Router ale tomje zaciatocnika privela. Ak sa chces do toho pustit tak ti odporucim manual kde to je rozpisane.
Eddie
Profil
na spajanie tabuliek mozes pouzit Zend_db_Select .
toom
Profil
jojoj, díky, jak se pracuje s adresou chápu - prvy je controler za nim akce teda metoda a pak jak uvadis tu adresu, to už moc nepobiram. Každopadně naučit se to musím, začatečnik nezačatečnik., takže to vypada na další investici do knihy, kterou mi nikdo neproplati ale těch asi moc není a s angličtinou si nekamarádím, Tak se jdu přehrabovat v hromadě kódu, kterýmu rozumí asi jenom autor, a něco snad pochytím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0