Autor Zpráva
radEg
Profil
Ahoj.
Chcem Vás poprosit o radu ako mam zabezpecit formular rep. skript na odoslanie mailu z web stranky.

Na stranke mam formular kam uzivatel napise svoje meno, kontakt, text spravy a po kliknuti na odoslat sa to vsetko odosle pomocou funkcie mail.
mail( "nieco@nieco.sk", "E-mail z Web stranky", "$_POST[formSPRAVA] $_POST[formMAIL_OD]", "From: $_POST[formKONTAKT]");

Vsetko mi funguje len dnes sa stalo to ze mi prislo asi 650 sprav typu "Mail Delivery System" z roznych serverov. V com je problem ? Poradte prosim ako to mam osetrit.

Dakujem
kubiseg
Profil
dej si do pole $_POST['formMAIL_OD'] hodnotu no-reply@domena.tld, pac kdyz nekdo zada 650krat za sebou spatnou adresu, 650krat se to vrati na adresu odesilatele... ;-)
radeg
Profil *
hmmm.
Bud to nechapem alebo toto mi nepomoze.
kubiseg
Profil
radeg

mas formular, ve kterym mas definovany pole formMAIL_OD -> to policko mas bud textovy, nebo skryty s pevnym parametrem, coz bych nedoporucoval...

musis osetrit, aby se odeslany e-mail, kdyz se odesle na schranku, ktera neexistuje, nebo se e-mail vraci s nejakou chybovou hodnotou, tak aby se nevracel Tobe na e-mail... tudiz e-mail odesilatele musi byt bud nespecifikovan, nebo nejaka adresa, kterou nepouzivas (viz no-reply@domena.tld)...

toto je ta nejjednodussi forma zabezpeceni proti vraceni se e-mailu zpatky... :)

dalsi urcite taky nekde bude, zkus googlit...
radeg
Profil *
Aaaa.
Uz tomu chapem ale ja musim zabezpecit formKONTAKT . Do formMAIL_OD tam sa predava len meno odosielatela.

Ale aj tak si myslim ze toto nieje moc koser aj kde suhlasim funguje to len ked pride mail naozaj mne tak nemozem zvolit odpovedat.

Ja som mal skor na mysli nieco co bude zakazovat nejake parazitne vkladanie kodu lebo asi skor takto to niekto zneuzil si myslim.
kubiseg
Profil
myslis neco jako captcha modul nebo antispamovou ochranu?

co treba zkusit hledani na netu? google?

http://php.vrana.cz/ochrana-formularu-proti-spamu.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0