Autor Zpráva
23k
Profil
Doporucite mi nekdo knihu, ktera se jiz nezabyva cykly, podminkami a prikazem ECHO ...
rad bych neco nenasilneho kde je dobre vysvetleno ... (tim dobre, myslim jak pro "BLBECKY") vysvetleno TRIDY, Konstruktory ...proste OOP a podobne veci?

Potrebuji knihu tykajici se hlavne tohoto tematu, zbytecny bastl okolo nepotrebuji. Cena nerozhoduje ...

Ja sem dneska objevil 2 knihy, obe okolo 500,- CZK, nicmene o OOP tam bylo asi 15 stranek a jeste vzate tak, ze autor predpokladal ze vim co to JE!

DIKY
Anonymní
Profil *
http://www.dunaj.sk/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SK00965403
halogan
Profil
http://zonerpress.cz/kniha-pokrocile-programovani-v-php5.html
http://zonerpress.cz/kniha-velka-kniha-php5-a-mysql.html - tady cykly, echo, print atp. ještě budou no :/
23k
Profil
hmm a ty je mas halogane?

Ktera z nich to vysvetli lepe? Potrebuju neco "OPRAVDU PRO MENE CHAPAJICI ... ;) "
halogan
Profil
Mám tu první, je dobrá, ale není pro úplné lamy, takže nevím.
Být tebou, tak beru raději tu druhou, aby sis pořádně procvičil i cykly atp.
Leo
Profil
Ta prvni neni ani zdaleka pro mene chapajici, tu druhou neznam, Leo
23k
Profil
Dobros zejtra si pro ni skocim snad v tom nebudu tapat uplne ;)
Btw je tady nekdo kdo si mysli ze sem uplne nechapavy? ;)
printf
Profil
Nikdo se nenarodil se znalostí OOP :-)
Já jsem se OOP učil z knížky Mistrovství v delphi, v PHP jsem to zatím nepotřeboval, možná taky trpím utkvělou představou že v interpretovaném jazyce to může nepatrně zdržovat ale to je asi blud.
V knize PHP 4 učebnice základů jazyka od J. Brázy je o OOP 8stran, myslím že to na pochopení stačí.
Warden
Profil
Imho na pochopeni uplne staci klasicka PHP bible od Koska (www.kosek.cz), tam je toho malo, ale krasne :) jinak ta prvni kniha o PHP5 jak psal halogen opravdu neni pro zacinajici...ta druha nevim, na tu se chystam, preci jenom neni nejlevnejsi :)
ronnie
Profil
Jak se tedy díváte na tu knihu Pokročilé programování v PHP 5? Komu byste ji doporučili? Denně se teď snažím programovat v PHP ve spojením s MySQL, na OOP jsem už narazil, ale raději se tomu vyhýbám:) Jakou úroveň znalostí bych potřeboval, abych mohl rozumět té knížce?
blast3r
Profil
No od koska mam tu knihu, ale tu tematiku(OOP) som preskocil lebo sa mi to zdalo zbytocne :)
Este som to nikde nepouzil
halogan
Profil
ronnie: Je dobré mít alespoň základy OOP, protože se zde věnuje pokročilým metodám OOP v PHP5, jinak stačí několika měsíční zkušenost s PHP.
ronnie
Profil
No dnes jsem se konečně k OOP dostal na trochu delší dobu, připadá mi to celkem jednoduché...(podle knihy Programujeme PHP profesionálně od Wrox), každopádně jsem si knihu objednal, jsem na ni docela zvědavý:)
23k_sleep
Profil *
chyba, ta kniha je priserna
blast3r
Profil
23k_sleep
Proc ?????
llook
Profil
23k_sleep A která kniha? V této diskuzi se mluvilo o několika knížkách.
23k_sleep
Profil *
>> podle knihy Programujeme PHP profesionálně od Wrox

Tato. Mam ji doma a je naprosto priserna. Nebo takhle, neni priserna ale neni nic moc.
Vubec se mi nelibi stylem jakym je psana (od 6 autoru, pulku knihy se posila jeden a ten samej formular, kterej se vylepsuje o podminky...proste des.)

Nejlepsi mozna PHP4 kniha je dle meho od WELLINGA - PHP a MYSQL rozvoj webovych aplikaci 2 vydani. Je tam vse co se v dnesni dobe resi , COOKIES, SESSIONS, PRIHLASOVANI atd a mnohem vice a je to podanne velice nenasilnou formou.
ronnie
Profil
23k_sleep

Pravda, souhlasím, že není příliš dobře psaná, nelíbí se mi např. kapitola o OOP, protože v příkladech jsou používány funkce, které jsou probírány až ke konci knihy a vůbec není pravda, že je pro začátečníky, řekl bych tak pro středně pokročilé nebo pro ty, co už někdy dělali s jinám jazykem podobnému PHP. Její výhoda je ale zase v tom, že je tam vždy každá funkce vysvětlena dopodrobna. Co mi ale hodně vadí - špatně přeložené příklady. Pak mám ještě PHP a MySQL - názorný průvodce tvorbou dynamických WWW stránek od L. Ullmana, na té jsem začínal a byl jsem s ní decela spokojen:)
blast3r
Profil
No PHP je moj prvy programovaci jazyk, doteraz som sa ucil z knizky od koska, asi prejdem na http://zonerpress.cz/kniha-velka-kniha-php5-a-mysql.html
Co myslite je to dobra volba???
llook
Profil
blast3r Tu jsem nečetl, ale k tomuhle vydavatelství mám velkou důvěru. Ještě jsem od nich neviděl špatnou knihu. Každopádně si můžeš stáhnout několik ukázkových kapitol a rozhodnout se.
Také jsem se učil z Koska, ale před několika lety, dnes už bych jeho knihu nedoporučil.
23k_sleep
Profil *
blast3r> koupil sem si ji minuly tyden, zatim sem nemel cas to moc studovat, ale vypada to celkem slusne :)
blast3r
Profil
OK, TAk ste ma presvedcili idem si ju tento tyzden kupit ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0