« 1 2
Autor Zpráva
Joker
Profil
Podle mého názoru v tomhle případě není rychlost jednotlivých konstrukcí až tak důležitá.
To je trochu podobné jako strukturované vs. objektové programování: jednoduchý optimálně napsaný strukturovaný kód bude rychlejší, než optimální objektový kód, řešící totéž.
Přesto dnes převažuje objektové programování- protože při psaní složitého systému, který se navíc časem upravuje a mění, závisí i na trochu jiných věcech, než samotná rychlost provádění kódu.

Taky jsem nejdřív vypisoval HTML kód v PHP, ale pak jsem zabředl do problémů- například u složitějších skriptů se některé HTML prvky rozprostírají třeba přes několik set řádek PHP kódu a když pak mám něco takovéhoto:
358:        default:
359:     }
360:     echo("</div>");
361:  }
362:  echo("</div>");

bývá docela problém říct, kde přesně který prvek začíná a končí.
A to ani nemluvím třeba o větším formuláři, kde jsou hodnoty dotahované z databáze (nejlépe několika dotazy do různých tabulek), pro lepší přehlednost je rozdělený na jednotlivé bloky, v závislosti na na stavení či uživatelských právech jsou na stránce jen některé bloky a jako třešnička na dortu jsou ještě navíc některé prvky dynamicky zobrazované a skrývané Javascriptem (třeba "falešná pop-up okénka" po kliknutí na nějaké tlačítko), potom z toho PHP souboru vznikne jeden obrovský chaos a po měsíci od naprogramování se v tom nikdo nevyzná.

Proto bych použil raději šablony, jak už tu bylo řečeno
Mastodont
Profil
sentinelcz
Můj názor je ten, že pokud potřebuješ na stránku víc jak tři-čtyři příkazy echo, tak je to špatně :-))
dgx
Profil
Jak už to tu zaznělo, optimalizuj na čitelnost a přehlednost kódu.

Rozdíly ve výkonu při spojování řetězců pocítíš leda pokud píšeš homepage Seznamu.
K
Profil *
Mno sablonovaci system rychlost zpracovani kodu nezrychli. Rozhodne kod zprehledni.

sentinelcz
IMHO varianta A bude rychlejsi.
- zavola se php parser, ktery zpracuje kod a vysledne html posle na vystup
- ve variante B se vola stridave php parser a html parser prohlizece
sentinelcz
Profil *
K
K - to jsem potreboval slyset :-), nema chybu ani popis a porovnani zapisu promennych od ostatnich uzivatelu.
To je sablonovaci system a ja upravuji samotnou sablonu, plus tam pridavam kod PHP.
Samotna sablona pouze vytahuje data z databaze.
Ja tomu davam design (snazim se :-))).
Casu mam dost, ono mi to uz funguje ale chci to zlepsit, jit tim spravnym smerem.
Myslim ze tech informaci pro, proti ale hlavne jak se to ma psat, je tady dost. A dekuji Vam za to. Myslim ze rozdily typu "pokud se to napise takto je tom rozdil ten a ten ...." jsou nejdulezitejsi. Pak ma clovek moznost si vybrat tu spravnou cestu.
sentinelcz
Profil *
Mám jeste jeden dotaz, ktery s tim souvisi a nenasel jsem v dokumentaci info.
Ted neresim prehlednost, je to celkem prehledne protoze je tam toho malo.
Mam typicky priklad - schvalne to napisu "roztahane" aby byl videt rozdil .
Varianta AA
<?php
echo "<div class=\"cokoli\"><span class=\"cokoli\">".$promenna."</span></div>";
?>

Varianta BB,
<?php
echo "<div class=\"cokoli\">";
echo "<span class=\"cokoli\">";
echo $promenna;
echo "</span>";
echo "</div>";
?>

Samozrejne nechci cpat vsechno do jednoho radku za kazdou cenu, chci si pouze vybrat tu lepsi variantu pri te podmince ze se to nedotkne citelnost kodu.
Umite nekdo zhodnotit vyhody AA a vyhody BB ?
Mastodont
Profil
Když už takhle, tak používej apostrofy namísto uvozovek. V každém případě jsou ale snad jakékoli šablony lepší než tohle.
sentinelcz
Profil *
Mastodont
Jo, to uz mam zmenene, v prikladu to byl zvyk.
Jak jsem psal, upravuji sablonu.
Vyhazel jsem promenne s HTML kodem, ted pouzivam pouze ty promenne ktere neobsahuji HTML kod.
Jde mi o to ktera struktura AA, nebo BB je lepsi.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0