Autor Zpráva
Bones
Profil
Ze mam tabulku.. co ja viem 10 riadkov a 2 stlpce..
A v lavom stlpci by boli nazvy a v pravom cisla. A boli by odkazy napr. NAZOV 1 by mal odkaz http://exaplme.sk/NAZOV1.php
A v pravom stlpci by boli cisla kolko krat sa otvorila ta stranka.. ale z jednej IP iba 1 krat za den
nightfish
Profil
1) nadpis tvého příspěvku je veskrze velmi nevhodný
2) a co chceš po nás? to z tvého dotazu nejde poznat
Bones
Profil
Tak to poviem inac:

Chcem nieco take ako ma napr. koulovacka.mena.cz alebo gulovacka.sk
nightfish
Profil
potřebuješ databázi registrovaných
- tabulka, do které si budeš ukládat přezdívku a adresu
- tabulka, do které si budeš ukládat zásahy (nejspíš asi ID odkazující do zdroje (první tabulka), IP adresa příchozího, čas příchozího)

a při přístupu na stránku zkontroluješ hodnotu $_SERVER['HTTP_REFERER'] proti databázi a v případě, že se adresa shoduje, se přidá řádek do druhé tabulky

to je hrubá kostra, pokud to po někom chceš udělat celé, tak doporučuji spíš Práce a zakázky
Bones
Profil
a mozes mi dat tie kody ako to tam mam napisat?
nightfish
Profil
a mozes mi dat tie kody ako to tam mam napisat?
nemůžu, nemám, nechci
Bones
Profil
ok, tak sa idem ucit PHP.. kde mam zacat? okrem kupovania knih
nightfish
Profil
kde mam zacat?
http://linuxsoft.cz/php
kubiseg
Profil
nightfish
proc kontrola $_SERVER['HTTP_REFERER'] ?? nechce on spise kontrolovat $_SERVER['REMOTE_ADDR']?? chce kontrolu po ip pouze jednou za den...

nebo jenom neco nechapu?
nightfish
Profil
kubiseg
vidíš, té kontroly na 1 IP/den jsem si nevšiml, ale ta se dá elegantně vyřešit složeným klíčem přes sloupce datum a ip_adresa
HTTP_REFERER je tam kvůli tomu, aby věděl, odkud návštěvník na cílovou stránku přišel (a mohl započítat "zásah") - alternativou by bylo uvedení nějakého jedinečného identifikátoru do URL
kubiseg
Profil
tak v tomto pripade jsou tu moznosti tyto:

HTTP_REFERER
_SESSION
_COOKIES

kdyby bylo po mym, udelal bych kontrolu jak refereru, tak session...
nightfish
Profil
kubiseg
s tou session a cookies to nechápu... Bones chce udělat stránku, na které se zaregistruješ a dostaneš odkaz na web (který směřuje na Bonesův web)
ten potom umístíš na svůj web a lidé, kteří přes tento web přijdou, dostanou zásah "webovou sněhovou koulí"
kubiseg
Profil
nightfish

ma chyba... myslel jsem, ze se jedna o koulovani na Bonesove strance... ne ze se budou rozdavat linky typu bones.com/kouluj/?id=2634
r0me0
Profil
a mozes mi dat tie kody ako to tam mam napisat?
No tak to snad ani není pravda :))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0