Autor Zpráva
Icka
Profil *
Ahoj lidi!
Prosím poraďte, lze nějak pomocí vstupního formuláře odeslat datum v podobě toho dlouhého čísla?
Problém je ten, že na vstupním formuláři je možnost nastavení libovolného data (kdy se uskuteční určitá akce).
Mám tam pole pro den, měsíc a rok. A ver finále bych potřeboval, aby se mě to z DBA vypsalo a seřadilo podle data (to už problém není)
Jen jak odeslat to datum...?

Díky díky moc.
RiZe
Nechápu.

V php je fce date() , která vypíše ( s echem ) datum v sekundách od 1.1.1970. Toto datum musíš poté ještě formátovat.
Leo
A proc v podobe toho dlouheho cisla? Do databaze muzete ukladat i datum jako datum, Leo
Icka
Profil *
Já nevím jak mám ty vložené datumy vkládat do databáze, abych je mohl při výstupu jednoduše seřadit.
takže mám do databáze uložit např.: "2.5.2005" ??
Já si data do DBA vždycky ukládal v podobě toho "dlouhého čísla" (já nevím jak to pojmenovat:-)))
Leo
Ne, v databazi budete mit nejaky vhodny datovy typ (date, datetime), Leo
Icka
Profil *
o.k., vytvorim si v tabulce sloupec typu "date". A teď mám otázku:
Bude umět databáze správně vypsat datumy - tím myslím seřadit, když dám do výběru "order by datum asc", když mám datumy uložené v takovém formátu, jak jsem se zmiňoval naposled?
Leo
Urcite, ale musi se do toho sloupce ukladat nejdriv rok, pak mesic a den, jestli mezi nima bude tecka, pomlcka nebo lomitko nebo co je skoro jedno, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0