Autor Zpráva
Vavroch
Zdravím pokousím se zapsat data z formuláře po odeslání mailem ještě do csv souboru.
Nemohu prijít na dvě věci,a to:
-Jak udělat zápis nových hodnot do sloupců ?S tím,aby úplně nahoře se mi zobrazovali názvy sloupců,tj něco jako:

Jeho mail l Jeho jmeno l Telefon l

n@neco Karel 35452

-jak udělat aby se mi nove hodnoty pripisovali do radku pod sebe a vznikal seznam a ne za sebe,jak je tomu nyni?

- a za treti,jak je mozne zmenit cestu ukladani toho exportu?

Pokud by mi někdo poradil budu rád,v diskuzi jsem žádné vyřešené téma nenašel a myslím,že by se to mohlo hodit i dalším.

Děkuji za každou radu.

A přikládám zdroják:

<?php

$to = "muj@mail.com";

$mail = $_POST['mail'];
$name = $_POST['jmeno'];
$telefon = $_POST['telefon'];
$select = $_POST['cochci'];
$zprava = $_POST['zprava'];

$extra = "From: $mail \r\n Reply-To: $mail \r\n ";

$subject = iconv("UTF-8", "ISO-8859-2","Vzkaz od $name");

$mess = iconv("UTF-8", "ISO-8859-2", " Jméno: $name\r\n Email: $mail\r\n Telefon: $telefon\r\n Stávající prezentace:http://$web\r\n Co chci: $select\r\n Zpráva: $zprava\r\n");

if(!mail ($to, $subject, $mess, $extra));
else
echo 'Mail nebyl odeslán, nastala chyba';

$export = fopen("export.csv","a+");
fwrite($export,"$mail;$name;$telefon;$select;$zprava");
fclose($export);

?>
Vavroch
Tak,toto"-jak udělat aby se mi nove hodnoty pripisovali do radku?"

Je už vyřešeno,stačí poslední zapisovanou položku do csv odřádkovat pomocí tagu \r\n,další záznamuž bude na dalším řádku.

Co by mne ale zajímalo nyní,je diakritika,pokud to otevřu v notepadu,je vše o.k,pokud v open office je diakritika v "čudu",je to nekompatibilita OF,nebo je chyba v mém kodovani?Nemam bohuzel moznost to vyzkouset jinde.
Vavroch
Tak vše vyřešeno,jen to ukládání jinam,než do stejného adresáře se skriptem,jsem navyřešil.

Jinak kodovaní s edá v OF nastavit standartně to používá win-1250,takže tam byla chyba,já to mám v UTF-8,jinak
Ohledně zapisu,těch nadpisu sloupcu,kdyby to někoho zajímalo ,tak se musí nejprve otevřít handl pro zapis hodnoty a odřídkovat ji,a zavřít tento handl,který se bude přepisovat vždy.
Poté už probíhá vždy otevření,přípis za poslední záznam ,který je oddělný také novým odřádkováním a samozřejmě uzavření souboru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0