Autor Zpráva
llook
Profil
Já vím, že se tohle nikdy nevyřeší, ale zajímal by mě váš názor - je lepší psát nazevNejakeFunkce nebo nazev_nejake_funkce? Napadají mě totiž argumenty pro obojí.

nazevNejakeFunkce
- Doporučuje to celkem respektovaný dokument PEAR Coding Standards.
- Stejné jako v Javě a jiných jako-C jazycích.
- Řekl bych, že je to používanější.
- Zdá se mi to hezčí.

nazev_nejake_funkce
- PHP Coding Standards to chtějí po autorech rozšíření a ti se tím často řídí.
- PHP interně pracuje s názvy převedenými na malá písmena. Například na výstupu PHPUnit tohle vypadá lépe (srovnej: testnazevnejakefunkce x test_nazev_nejake_funkce).
Dero
Profil
Osobně se držím standardního zápisu javy - tedy funkceKteraNicNedela. Ale je to jen o zvyku - pakliže někdo primárně programuje v PHP, tak je pro něj v některých případech IMHO mírně výhodnější onen druhý zápis a to přesně z důvodů, které jsi uvedl.
printf
Profil
to první se mi taky víc líbí, v podtržítkách si moc nelibuju.
Ošklivě to vypadá jen ve funkcích jako najdiVPoli();
halogan
Profil
printf: To je pak potřeba změnit název na např. searchArray(); atp.
thingwath
Profil
jednoznačněPreferujuToPrvé, vypadá to me dlého názoru lépe. A používá se to v Javě :-)
printf
Profil
halogan:
taky to nakonec tak dopadne, osobně používám anglické (pseudoanglické) názvy funkcí a tam se tenhle problém naštěsí téměř nevyskytuje.
Marty
Profil
Osobně se snažím používat pouze jednoslovné názvy, samozřejmě s ohledem na přehlednost.
Pokud už musím použít víceslovný název, použijiPrvníMožnost. Důvod je prostý: píše se to rychleji, než druhá možnost a zdá se mi to skoro stejně přehledné.
OBr
Profil *
Já mám radši taky tu prvníMožnost. Používám často víceslovný název proměnné (v JavaScriptu i PHP) kůli přehlednosti.
llook
Profil
Připadá mi to dost zvláštní. V jiných jazycích se totiž programátoři většinou snaží udržet konzistenci s názvoslovím standardních knihoven. Může to být bráno i jako výhoda - vidím co je moje a co je PHP.

Asi taky zůstanu u první možnosti, ale pochybností se nejspíš hned tak nezbavím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0