Autor Zpráva
Lion76
Profil *
Zdravim, mam napr. nize dve uvedene pravidla, ale kazde je pro jinou stranku.


RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/?$
RewriteRule ^([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/$ index.php?stranka=katalog&kategorie1=$1&kategorie2=$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/?$
RewriteRule ^([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/$ index.php?stranka=vypis&kategorie1=$1&polozka=$2 [L,QSA]

Ono by se to dalo vyresit tak, ze bych definoval, pro jakou stranku to pravidlo plati, napr. :

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/katalog/([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/?$
RewriteRule ^katalog/([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/$ index.php?stranka=katalog&kategorie1=$1&kategorie2=$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/vypis/([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/?$
RewriteRule ^vypis/([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/$ index.php?stranka=vypis&kategorie1=$1&polozka=$2 [L,QSA]

Ale mne by zajimalo, jestli to lze nejak vyresit bez teto definice.
Kajman_
Profil *
RewriteRule ^([a-z]+)/([a-z0-9-]+)/([a-z0-9-]+)/$ index.php?stranka=$1&kategorie1=$2&polozka=$3 [L,QSA,NC]
Lion76
Profil *
Kajman_

Spatne jste to pochopil. Tu definici jsem jen uvedl pro nazornost, chci se ji vyhnout.

/pocitace/stolni/
Jak by znelo pravidlo bez definice stranky?

/pocitace/asus-f5r-cm440-dvdrw-120gb-1g-wl-bt-15-4c/
Jak by znelo pravidlo bez definice stranky?
Kajman_
Profil *
Musíte nějak poznat, že to je kategorie či výrobek.

Buď to rozlišit např. v index.php a podle toho nastavit $stranka (což bude asi rozumnější), nebo např. u výrobku nedávat na konci lomítka a u kategorií lomítka dávat.
Lion76
Profil *
Kajman_

Presne tohle jsem chtel vedet. Ale mne porad zarazi jedna vec a to ta, ze jsem minuly tyden narazil na stranky, kde bylo vzdy lomitko na konci a zadne rozpoznavaci znamenko tam nebylo. Nechapu, tak ty stranky mohly vlastne spravne fungovat, kdyz se nevedelo, co je kategorie a co je vyrobek. Nebude v tom nejaka finta?
Kajman_
Profil *
Finta je v tom, že ten index.php pozná, co chcete. Kategorie jsou většinou uložené v db, tak stačí zjistit, zda daná kategorie existuje a podle toho se zachovat.
Lion76
Profil *
Kajman_

Aha, tak v tomto je ta finta, uz tomu rozumim. Dekuji za vysvetleni.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0