Autor Zpráva
dehtak
Profil
zdravim jak udelat vypis z db ale pouze pokud sloupec nebude prazdny

Priklad:
Select * from tabulka1 WHERE sloupec1 IS NOT NULL 


takhle jsem to napsal jenze mi to vyhazuje chybu nevim jak spravne to zapsat
nightfish
Profil
takhle jsem to napsal jenze mi to vyhazuje chybu nevim jak spravne to zapsat
když nám sem nenapíšeš, jakou chybu ti to vyhodilo, asi těžko ti někdo poradí... viz také databázové FAQ
YaD
Profil
ja osobne preferujem PHP podmienku :):
$i = mysql_query("SELECT * FROM tabulka1 ORDER BY id DESC");
if($i["id"]) {
//prikazy :)
}


EDIT: opravene
dehtak
Profil
Nightwisch:
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in H:\gunzburg\index.php on line 61

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in H:\gunzburg\index.php on line 63

or die mysql_error();

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'WHERE haus.adress IS NOT NULL' at line 1

tabulka je spojena s jinou proto tam mam nazevtabulky.jmenosloupce ale v tom chyba neni chyba je v tom IST NOT NULL
dehtak
Profil
ha uz sem na to prisel ja tam mnel 2x WHERE
jinak ale mi to vypisuje radky i kdyz ve sloupci treba sloupec1 nic neni
dehtak
Profil
tak jsem to udelal nakonec takto

Select * from tabulka WHERE sloupec1  > '0'  AND sloupec2  > '0' AND sloupec3 > '0' atd...
suky
Profil
dehtak
Oznacuj v SQL dotazech tabulky a radky zpetnymi carkami, vyhnes se pripadnym chybam.

Select * from `tabulka` WHERE `sloupec1`  > '0'  AND ...
dehtak
Profil
suky dik to jsem nevedel , budu si to pamatovat
nightfish
Profil
YaD
ja osobne preferujem PHP podmienku :):
aneb načteme celou tabulku z databáze, a pak většinu z ní zahodíme

dehtak
nightfish, ne Nightwisch (btw jméno člověka do příspěvku vložíš tak, že klikneš na jméno uživatele v levé části výpisu příspěvků - tam, jak je napsané dehtak Člen)

a ještě jedna věc k ladění... většinou je také velmi výhodné si vypsat dotaz, který chybu způsobil, tzn. celá konstrukce třeba ve tvaru
$vysledek = mysql_query($q = "select ...") or print($q."<br>".mysql_error());


Select * from tabulka WHERE sloupec1 > '0' AND sloupec2 > '0' AND sloupec3 > '0' atd...
předpokládám, že sloupec1 a další jsou typu varchar nebo char - pokud jsou číselného typu, nepiš kolem nul apostrofy, nebude se muset přetypovávat, bude to nepatrně rychlejší

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0