Autor Zpráva
Cup
Profil
ahoj lidi
mám takovej problém ... a nevím si s ním kapánek rady tak bych rád kdyby jste mě trochu popostrčili

ankety mám sestavený tak že mám tabulku s otázkama ... a k otázkám tabulku s odpovědma ... takze treba k otazce id 2 najdu odpovedi id2 a vypisu je ... ale zarazil sem se kdyz sem chtel ty odpovedi updatovat takže sem asi tady ...

mám vypsanej formulář s otázkou a pomocí while sem si vyspal odpovedi ... do name u odpovedi sem dal mozn_ank_... a id cislo z tabulky te odpovedi .. s tim ze pak prvnich 9 znaků budu ignorovat pomoci substr() a budu pracovat jen s tím číslem ... ale to je prblem .. ja ani nevim s jakejma hodnotama pracovat kdyz odeslu pozmenene udaje .. u otazky a u vseho je to jednoznacny ... jako to name ... ale u tech odpovedi je to promeny a ja netusim jak to vyresit ... jiste to nejak pujde a asi nejspis uplne jinou cestou nez sem to chtel resit ja ... prosim o radu ... kdyby neco dovysvetlim
Joker
Profil
Cup
Nějak jsem nepochopil otázku.
zarazil sem se kdyz sem chtel ty odpovedi updatovat
V jakém smyslu? Jako pozměnit text samotné odpovědi? To je jednoduché, stačí UPDATE záznamu v tabulce. Nebo snad aby se odpovědi v anketě časem měnily? Pak bych asi do tabulky odpovědí přidal sloupec stav, který by měl hodnoty něco jako: návrh - aktivní - zastaralá a v anketě by se zobrazovaly jen možnosti ve stavu "aktivní".
Nebo jde o prosté započítání hlasu z ankety?

Ohledně započítání hlasu, to taky není těžké: ID odpovědi by mělo být jednoznačné a součástí formulářového políčka. No a potom se prostě zavolá UPDATE ankety, kde se řádku s daným ID připočte jeden hlas. Z toho dotazu nevím přesně, kde je problém.
Cup
Profil
nene nic z toho ... ja vim napsal sem to jako ,,prase" ...
mám anketu, otazku ... (s id treba 5) -> tabulka otazky
mám tabulku s odpovdema ... jsou tam odpovedi ke vsem otázkám ... takze tam mám sloupec id ... a potom sloupc s tou otázkou(textem) a taky sloupec ve kterém je čislo otázky ...

tak ... doufam ze se aspon trochu orietnujete .. zatim

no a ja kdyz chci vytvorit otazku ... tak mi naskoci formular zadam otazku ... a zadam moznosti -> moznosti se ulozi do tabulky s odpovedma a ke kazdemu se prideli jine id ... to bych mel vytvoreno ...

ale kydz bych chtel ZMENIT anketu ... tak to udelam jako kdybych chtel updatovat cokoli v DB ... nactu stávající hodnoty do formuláře ... pozměním a uložím ... ALE

ALE ... jak sem říkal tak ty odpovedi jsou auto_increment a proto maji XXX cislo ... no ... ja uz nevim jak polozit otazku ...

mám ty odpovedi ... ve formulari ... kazda ma jine cislo ... a jak je ted proste ulozit ... urcite pomoci nejakeho cyklu ... no ale proste nevim ... kdyz budu mit treba odpoved s name 135 (to bude zaroven cislo id) jak tu 135tku pak zjistim ... ve skriptiku kde se mi to bude ukladat ... no ... snad uz to trosku chapete ... ja nejak nevim jak to vysvetlit
Cup
Profil
k tomu updatovat ... :) myslel sem nacist stavajici moznosti do formulare ... zmenit je a ulozit ... a tady je to ale ...
Joker
Profil
Cup
mám ty odpovedi ... ve formulari ... kazda ma jine cislo ... a jak je ted proste ulozit ... urcite pomoci nejakeho cyklu
No pomocí SQL příkazu UPDATE. Příklad:
UPDATE tabulka SET popis='popis' WHERE id=135
Cup
Profil
jinak ukazu vam kousek kodu a vy mi skusiterici jak by jste to provedl

<input type="text" value="otazka1" name="mozn_ank_135" size="25">
<input type="text" value="otazka2" name="mozn_ank_136" size="25">
<input type="text" value="otazka3" name="mozn_ank_137" size="25">
<input type="text" value="otazka4" name="mozn_ank_138" size="25">
<input type="text" value="otazka5" name="mozn_ank_139" size="25">
<input type="text" value="otazka_n" name="mozn_ank_140" size="25">
Cup
Profil
ve value ma byt odpoved nejak mi to nejde zmenit ... proste nejaky kráky co napisu do toho formularoviho policka ... a name je naprd vyreseny ... no dal sem tam to id ... jelikoz sem nevedel jak to dostat do dalsiho useku kodu kde se to updatuje v db no ...
Alphard
Profil
<input type="text" value="otazka1" name="mozn_ank_135" size="25">
nešťstná volba
uprav na <input type="text" value="otazka1" name="mozn_ank[135]" size="25">
foreach ($_POST['mozn_ank'] as $key =>$line)
    mysql_query ("update tabulka set sloupec = '".$line."' where id = ".$key);
Cup
Profil
ááá jeeee ... :) dekuji moc ... funguje to
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0