Autor Zpráva
Cup
Profil
už mám všechno hotové, anketa se mi pekne vygeneruje a cela je v <div class="anketa"> a moje otázka spočíva v tom ... jhak ji dostat do textu ... když to hodim za kod kterej mi vypisuje clanek tak to je hrozny ... moc mista chtel bych aby mi to pekne obteklo ... a anketa byla treba v pulce textu ... ale nevim jak ..
skousel sem substr dat treba 1000 znaku a potom zbytek ale to je kravina ... nevite o necem co by my vypsalo treba prvnich 200 slov ... nebo tak něco :)
Joker
Profil
Eh... předpokládám, že dotaz je, jak umístit anketu někam doprostřed článku třeba?

Co třeba si při ukládání článku vyrobit nějakou zvláštní značku, třeba <anketa id="5">, která by se pak nahradila tou anketou?
Cup
Profil
jj presne to chci
problem ... mam zvlast pridavani clanku a dnes sem dodatecne dodelal ankety ...

ale to asi nepujde ... nevite tu funkci ze bych to vlozil po xxx slovech
Joker
Profil
Cup
Možná by bylo fakt lepší vložit anketu na nějaké konkrétní místo, ne? Co když někde budete chtít anketu třeba až na konci článku?
Jinak pokud je anketa svázaná s nějakým článkem (tj. anketa obsahuje ID článku), stačilo by do článku vložit jen třeba <anketa> (například do vkládání článku dát tlačítko "vložit místo pro anketu")
Cup
Profil
jj to je zajimavy skusim .. asi mate pravdu :) dekuji kdyztak se jeste ozvu
Joker
Profil
Cup
Jinak po X slovech by taky šlo, ale nějaká zvláštní funkce na to myslím není (existuje wordwrap(), ale ta se asi pro tenhle účel moc nehodí), snazší by možná byl ten počet znaků, ovšem trochu upravený: vzít třeba prvních 1000 znaků, potom se ještě posunout na nejbližší mezeru a tam tu anketu vložit.
Ale já bych to udělal přes tu značku, jak jsem psal.
Cup
Profil
Joker
ok ... ja sem po zime nejakej linej .... tak sem chtel neco snazsiho ... ale kdyz uz tak poradne skusim to co ste mi radil ... :) dekuji a zatim
Cup
Profil
jeste prosim o radu kdyz mam ten clanek v promene $row["clanek"] no kdyz formatuju text tak pomoci preg_repalce ... ale kdyz tam chci jen najit tento retezec [ANK] a po jeho nalezeni neco includovat ... nebo to mam udelat jinak :) ... takze otazka zni ... jak v promene s textem najit [ANK] a na jeho miste neco includovat
Mastodont
Profil
str_replace
Cup
Profil
to jako můžu řetězec nahradit kódem :)
Cup
Profil
$text=str_replace("[ANK]" ,"include=\"anketa\"",$text);

takto ?? ... to asi ne .. vyhodi mi to text ... a ne kód .. :(
Skratch
Profil
skus $text=str_replace("[ANK]" , include='anketa', $text);
rozdíl je v uvozovkách, když je tam dáš tak je jasné že ti to vypíše text
Měsíček
Profil
Skratchi takhle to být nemůže, vyhodilo by to chybu syntaxe.
Mastodont
Profil
Cup
Řetězec nahradíš řetězcem, stačí, aby includovaný soubor obsahoval return, jen si to zkus:

anketa.php:
<?php
    return "<div><h2>anketa</h2><p>text ankety</p>";
?>


hlavní kód:
$s = 'Za tímto textem bude anketa:[ANK]text za anketou';
echo str_replace('[ANK]', include('anketa.php'), $s);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0