Autor Zpráva
radeson
Profil
Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně objektově orientovaném programování v PHP. Docela mě tento styl láká. Teprve se ho učím a docela dost jsem si o tom už přečetl. Problém je v tom že všude na internetu jsou např.: jen základy a tutoriály které vás seznámí pouze objektovým rozhraním a s čím vším se můžete setkat. Jedním slovem zkrátka pouze "Teorie". Nejlépe se ale člověk naučí na příkladech v praxi. Nikde právě nemůžu najít žádný tutoriál nebo článek jak se tvoří aplikace v oop. Nedokážu si třeba vůbec představit jak naprogramovat web pomocí OOP. Když se snažím něco napsat tak to dopadne spíš tak, že vložím procedurální kód do tříd. Taky je pravda že moc programátorů v php OOP nepoužívá, teda aspoň co já sem procházel internet tak jsou všude články a ukázky procedurálního programování. Myslíte si že se vyplatí se dobře naučit OOP? Je sice pravda že PHP nemá podporu OOP zrovna nejlepší, ale ve verzi 5 už to není tak hrozný. Ještě mě napadlo naučit se jiný jazyk jako je třeba Java, ale to se mi v nejbližší době zrovna nechce. Poraďte prosím co si myslíte popř. doporučte nějaký článek, tutoriál či stránku která se zabývá programováním webových stránek v OOP. Děkuji za připomínky
BetaCam
Profil
radeson

To je dost těžké poradit moc jich totiž opravdu neni. :)

Taky je pravda že moc programátorů v php OOP nepoužívá, teda aspoň co já sem procházel internet tak jsou všude články a ukázky procedurálního programování.

To je v celku logické protože sílu OOP poznáš až ve velkých projektech a ty sou v tutoriálu málo kdy.

Ještě mě napadlo naučit se jiný jazyk jako je třeba Java, ale to se mi v nejbližší době zrovna nechce.

OOP by se právě mělo učit na jiném jazyku než PHP a je jedno jestli se jedná o C# či Javu.

Nedokážu si třeba vůbec představit jak naprogramovat web pomocí OOP.

To je celkem logické když OOP "neprovozuješ".
suky
Profil
radeson
článek jak se tvoří aplikace v oop
Doporučil bych ti tuto knihu (http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani/uml-2- a-unifikovany-proces-vyvoje-aplikaci-objektove-orientovana-analyza-a-n avrh-prakticky/). Z článků se toho moc nenaučíš, jsou spiš jen dopněním. Obecně se říká, že PHP není ideální jazyk pro zacatek s OOP, ale ja bych na to moc nesazel...
Nadan
Profil
Google?
radeson
Profil
suky
Díky podívám se
Nadan
Myslíš si že ho neznám?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0