Autor Zpráva
szkepek
Profil *
Ahoj,

potřeboval bych radu. Mám soubor /jazyk/cz.php se strukturou uvedenou níže. Když tento soubor naincluduju do jiného, nemůžu si vyprintovat hodnoty (např. print $jazyk['NEZADAN_POPIS']; ), vrací to prázdno. A co je nejzajímavější, když tu hodnotu přiřadím znovu v tom konkrétním souboru a zkusím to printnout, vrátí jenom první písmeno, takže:

<?php
include 'jazyk/cz.php'

print $jazyk['NEZADAN_POPIS']; // vrací prázdno, stejně tak strlen by vrátil nulu

?>
------------------------------------
<?php
include 'jazyk/cz.php'

$jazyk['NEZADAN_POPIS'] = 'Popis nezadán';

$promenna = 'Popis nezadán';

print $jazyk['NEZADAN_POPIS']; // Vrací "P" a strlen je 1 !!!!!

print $promenna; // Vrací "Popis nezadán" tak jak má

?>


struktura souboru cz.php
$jazyk['NEZADAN_POPIS'] = 'nebyl zadán popis';
$jazyk['ODESLAT_INZERAT'] = 'Odeslat inzerát';
$jazyk['NAHLED_INZERATU'] = 'Náhled inzerátu';
$jazyk['ZVOLTE_REGION'] = '-- Zvolte region --';
$jazyk['REGION'] = 'Kraj';


Netušil by někdo čím to může být ? Pole má zatím jenom 5 kB. některé klíče jsou dost dlouhé, třeba $jazyk['PREDMET_POTVRZENI_INZERATU'] atd...

Tak díky za všechny návrhy

Adam

p.s. přitom, co je paradox. Mám funkci která normálně to pole prochází a v HTML souborech nahrazuje zápis {KLIC} hodnotou $jazyk['KLIC'] a všechno je v pohodě.
Adam Zábranský
Profil
nevím, skusil si dát za include oddělovač -
include 'jazyk/cz.php';
?
Alphard
Profil
print() je normální funkce a AFAIK by argumenty měly být v závorce
szkepek
Profil *
strednik tam ve skutečnosti je. U printu to vždycky píšu takhle ale ani závorky nepomůžou. Teď jsem ve zvláštní situaci: smazal jsem to include, přidal tam ksort($jazyk) a ten cz.php je už naincludovanýjenom jednou v té funkci. A světe div se, ono to i něco funguje :-) Sice eště nějaké delší se nechytají ale už jsem zdá se na cestě...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0