Autor Zpráva
dajusa
Profil
Máme učitele, který nás má učit php. A už třetí dvouhodinovku do nás hustí historii php, kdy vzniklo, co to přesně je atd. atd. A proto se chci zeptat....je opravdu nutné znát historii php k tomu abych v něm mohl pracovat, nebo stačí jen znát syntaxi a vědět jak to zhruba funguje.
Díky za odpověď
BetaCam
Profil
dajusa

To je otázka názoru. Například informace kdy vzniklo PHP je ti při psaní scriptů k ničemu, ale zas na druhou stranu není od věci to vědět. Do historie PHP, ale například já počítám i různé konstrukce které sou již dnes překonané, ale měl by si je vědět aby si se dokázal vyznat např. v nějakém X let starém scriptu. Klasický příklad tohoto je OOP v PHP4 vs PHP5.
dajusa
Profil
BetaCam Ano to chápu, ale je vážně nutné to probírat 6 vyučovacích hodin?
BetaCam
Profil
dajusa
Ano to chápu, ale je vážně nutné to probírat 6 vyučovacích hodin?
Pokud jde o vnik PHP tak mi přijde 6 hodin jako přehnané. Pokud by šlo o ten případ jako je například to OOP pak může být 6 hodin málo. Taky jde o to co děláš vlastně za školu.
dajusa
Profil
BetaCam
Jsem na škole, kde se vyučuje hlavně programování mikrokontrolérů, ale jako doplňující předmě je programování webových stránek. Já se sám php zabývá už nějký ten pátek. Kdyby šlo o OOP tak se ani neptám, ale jde vyloženě o čistou historii, přesné definice co je to php, co je to server apod.
Lucas
Profil *
Keby to vysvetloval iba tebe, tak by to mozno bolo zbytocne, ale on to vysvetluje asi viacerym ludom, a mozno to niekoho zaujima.
Je tazke objektivne kritizovat ucitelov.
Ked chces profesionalne kurzy PHP, tak si ich musis zaplatit.
BetaCam
Profil
dajusa

No abych řekl pravdu tak já když sem byl na škole tak učitelé co sme měli na programování ( což byl předmět na který se nekladl téměř žádný důraz ) nebyli programátoři proto i nás strašně dlouho "otravovali" s "nepodstatnými" věci. Učitelé na školách sou většinou teoretici, kteří většinou aktivně neprogramují. Samozdřejmě netvrdím, že to tak je i na vaší škole nebo že to tak je všech školách, ale já mám zkušenost takovouto.
Snake.AAS
Profil *
Imho je to fajn, když už se člověk něčím zabývá, tak o tom vědět i něco z historie, ale 6 hodin je krutě moc... koho to nezajima ten stejně pozor davat nebude a koho to zajímá, ten si to stejně najde sám na netu...
Taky jsem se na škole setkal s programátory teoretiky a je to opravdu bída. Hlavně když je ten člověk přesvědčen, že tomu rozumí
Měsíček
Profil
"ale jde vyloženě o čistou historii, přesné definice co je to php, co je to server apod."

Co já bych za to dal ;) myslím, že lepší se mučit 3-4 hodiny s historií PHP než ji neznát vůbec.
suky
Profil
dajusa
Muj nazor je taky historii znat. Treba kdyz jsem cetl Mistrovstvi v PHP5, tak myslim ze o historii byla cela prvni kapitola a pak prechody ze 4 na 5. Urcite je dobre ji znat.
jaco
Profil
Históriu PHP je dobré poznať, ale myslím, že človek k nej príde postupne, ako sa jazyk učí. Začať sa učiť pracovať v PHP tým, že 6 hodín počúvaš o histórii sa mi vôbec nezdá vhodné...
Ale to je len môj názor. Čo sa týka učiteľov teoretikov, musím súhlasiť. Totižto oni programovanie berú ako vedu, nie ako každodennú prácu. Hlavne ma vždy vedia dostať tie výpočty časovej a pamäťovej náročnosti.
Snake.AAS
Profil *
Hlavne ma vždy vedia dostať tie výpočty časovej a pamäťovej náročnosti.

tak tohle ma vyznam, ale pro pokročilejší programátory... přece jenom tomu, kdo se zrovna dozvedel že existuje nějaký cyklus, bude uplne putna jestli operace trvá 2 nebo 5 sekund... resp ho to ještě více zamotá
bukaj
Profil
Snake.AAS
kdo se zrovna dozvedel že existuje nějaký cyklus, bude uplne putna jestli operace trvá 2 nebo 5 sekund
A pak nám z toho vylézají aplikace, které jsou náročné, jak na procesorový čas, tak na velikost paměti. Ano, je jednodušší uživateli "vnutit" nový hardware, než najmout programátora na delší čas. Ale je toto opravdu správný směr ubírání?

dajusa
přesné definice co je to php, co je to server
Alespoň se pak nebudeš ptát, jak namapovat stisk tlačítka na nějakou funkci v PHP ;)
dajusa
Profil
bukaj
To je taky pravda....

Jinak musím přiznat, že náš učitel je děsný teoretik a co jsem se po hodině bavil s olidmi z naší skupiny tak říkali že je to spíš od php odrazuje
Snake.AAS
Profil *
bukaj
Ano, je jednodušší uživateli "vnutit" nový hardware, než najmout programátora na delší čas. Ale je toto opravdu správný směr ubírání?

nn.. nemyslel jsem to takhle... ale spíš tak, že člověk by se měl napřed pořádně naučit základy, než se pustí do optimalizace kódu.
a mimoto taky je potřeba si ujasnit k čemu daný program budu používat. Když chci něco spočítat jednou, tak asi nebudu trávit půl dne vymýšlením nejoptimalizovanějšího algoritmu, ale za 10minut napíšu první který mě napadne.
Mike8748
Profil
>> ale 6 hodin je krutě moc.
spis dost malo, z hlediska ucitele

z ceho vas asi budou zkouset, kdyz ne z teorie?
vzhledem k tomu ze v praxi lze naprogramovat nejakej ukol vice spravnyma zpusobama, takze potrebujou neco, z ceho ti potom muzou dat i neco jinyho nez jednicku ne? a to je prave ta teorie
dajusa
Profil
z ceho vas asi budou zkouset, kdyz ne z teorie?
vzhledem k tomu ze v praxi lze naprogramovat nejakej ukol vice spravnyma zpusobama


no ale on nas z toho teoreticky nezkousi on chce potom aby jsme psali prakticke skripty
imploder
Profil
z ceho vas asi budou zkouset, kdyz ne z teorie?
vzhledem k tomu ze v praxi lze naprogramovat nejakej ukol vice spravnyma zpusobama

no ale on nas z toho teoreticky nezkousi on chce potom aby jsme psali prakticke skripty

Však tak je to správně, on tam přece není od toho, aby zabil čas, ale aby vás v tom naučil programovat, že ano.
imploder
Profil
Myslím, že 6 hodin historie hned na začátku je strašně moc. Ale záleží taky na tom, jaké znalosti mají lidi, co tam jsou. Jestli se ve fungování webu nevyznají a nikdy žádné stránky nedělali, tak chápu, že je potřeba to probrat.
souki
Profil
imploder
To mi připomíná gympl, kde do nás půlrok cpali derivace a až v pololetí nám řekli, k čemu to vlastně je
Měsíček
Profil
Jak říkám co bych za to dal kdyby mi někdo dopodrobna vysvětlil celou historii PHP :) začalo by mne více bavit, myslím že by jste měli být za to spíše vděčni ;) ostatní se přeci můžete učit i sami knih/tutoriálů/skript/návodů jsou stovky.
dajusa
Profil
imploder
Ne to ne my jsme predtim brali html a javascript...to jsme taky brali desne dlouho...
dajusa
Profil
Měsíček

No tak klidně bych si to s Tebou vyměnil. On to nevysvětluje dopodrobna, on to pořád dokola opakuje....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0