Autor Zpráva
Teckerg
Profil *
Prostě - mam přihlašovací systém a potřebuju, aby uživatelé při registraci potvrdili svůj mail.. Takže jim musim poslat aktivační mail.. Nevěděl jsem přesně jak na to, tak sem našel návod..
$lastid=mysql_insert_id();
      $path="http://".$_SERVER["SERVER_NAME"].":".$_SERVER["SERVER_PORT"].$_   SERVER["SCRIPT_NAME"]."?clanek=registracedokoncena&id=".$lastid."&   amp;email=".$_POST["email"];
      $telo = "blablablablabla"
      "registrace klepnete na nasledujici odkaz\n".
      "<a href=\"$path\">$path</a>\n".;
      $hlavicky="From: ".$_POST["email"]."\nReturn-Path:".$_POST["email"];
      @mail ($_POST["email"], "Registrace na portalu", $telo, $hlavicky, "-f ".$_POST["email"]);
Jenže to nefunguje.. Zkoušel sem to přes webz.cz, takže je možný, že tam maj chybu oni, ale nevim..
Nenapadá vás třeba nějaký jiný řešení, který by fakt fungovalo..? Nebo nevíte, co je tady špatně? (Žádný chyby to nehlásí, jen to prostě nic neodešle)
Předem dík :)
joe
Profil
Zkus smazat ten zavináč.
Aleš Janda
Profil
Teckerg
Ten kód je dost zmatený a server ti zřejmě vrátí prázdnou stránku. Zkus se kouknout na chyby do logů.

Zběžně:
1) na třetím řádku chybí na konci středník (nebo vlastně tečka)
2) na konci pátého řádku před středníkem naopak tečka přebývá
3) odmaž ten zavináč před mail(..., zbytečně to potlačuje chyby a třeba se něco dozvíš ;-)
Teckerg
Profil *
Ta jednička a dvojka, to mam ve skriptu dobře, jen se mi to nějak vytratilo, když sem to kopíroval sem :)

Odmazat zavináč mě napadlo taky, přecejen všude píšou, že to má bejt mail(), žejo :)
Jenže ani to nefunguje.. Mail se neodešle a napíše to jen:
"Warning: mail(): SAFE MODE Restriction in effect. The fifth parameter is disabled in SAFE MODE. in xxx on line 69"

Přičmež line 69 je:
mail ($_POST["email"], "Registrace na portalu", $telo, $hlavicky, "-f ".$_POST["email"]);

Takže v čem je chyba? :-/
Jan Tvrdík
Profil
fifth parameter is disabled in SAFE MODE
= použití pátého parametru tvůj webhosting zakázal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0