Autor Zpráva
CASO
Profil *
zdravím, mám tu taký problém
v skripte mám formulár kde si pomocou php generujem jednu časť:

<?php
for($i=1;$i<=$x;$i++) {
$name="moznosti[$i]";
echo("<input type='text' name='$name' value=''>");
}
?>

a potom to v inom skripte v php spracúvam tiež ako pole od $moznosti[1] po $moznosti[$x], lenže mám zapnuté register_globals, čiže to spracujem bez problému, len už sa začínam zaoberať otázkou bezpečnosti, čiže vypínam register_globals a tu som narazil na problém že neviem ako toto pole spracovať pomocou $_POST keď dopredu neviem aké bude $x - to závisí od užívateľa ako zadá.

čiže by som potreboval niečo takéto - toto čo som napísal nefunguje

for($i=1;$i<=$x;$i++)
$konecne_pole[$i]=$_POST["moznosti[$i]"];
Měsíček
Profil
není to spíše $_POST["moznosti"][$i] i když se mi zdá, že celý systém máš trochu blbě ..
CASO
Profil *
aha,.. hm tak to $_POST["moznosti"][$i] funguje,.. hm, ale kde sa dozviem takéto veci že sa to môže zapisovať aj takto?, lebo ako samého ma nenapadlo, síce som skúšal kadejaké zápisy ale toto nie.. ale dík, pomohol si. Toto fórum mám rád ;)
CASO
Profil *
Měsíček
a ako myslíš blbo? čo by som tam mal prerobiť, mne sa to zdá celkom jednoduché keď mi to jeden for všetko urobí
Měsíček
Profil
"hm, ale kde sa dozviem takéto veci že sa to môže zapisovať aj takto?, lebo ako samého ma nenapadlo, síce som skúšal kadejaké zápisy ale toto nie.. ale dík, pomohol si. Toto fórum mám rád ;)"

To jsem se taky dozvěděl z této diskuse ;) a také z dokumentace. ( cz.php.net )
CASO
Profil *
aha :D,.. no strašne ľutujem že som si v piatej triede zvolil nemecký jazyk, keď teraz všade potrebujem anglinu a neviem, tak potom ani v manuáloch veľa nenaštudujem. No už o rok na VŠ ju budem mať povinnú tak aj programovanie pôjde lepšie ;)
Adam Zábranský
Profil
CASO
nj bez znalostí angličtiny to hold jde blbě

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0