Autor Zpráva
albaman
Profil *
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jeslti by mi někdo mohl poradit, jakým způsobem je možné udělat následující:

Mám určitý systém a ten je nahraný na více serverech, rád bych ale měl přehled kde aktuálně tento systém běží - na jakých serverech, jakým způsobem by bylo možné udělat, že by se mi vypisovali adresy serverů, kde je tento systém nahraný?

Rád bych umístil třeba $, do které by se načítala adresa serveru, ale nevím jakým způsobem to potom posílat ke mě do nějaké přehledné tabulky?

např. mám www.a.cz a www.b.cz - na obou běží někde v podsložkách daný systém a rád bych si po spuštění www.c.cz/kde-bezi-system.php nechal zobrazit právě:
----------------------------------
| 1 | www.a.cz | verze 1,5 |
| 2 | www.b.cz | verze 1,5 |
----------------------------------

Mohl by mi někdo poradit?

Díky.
Alphard
ulož si ty informace o každém serveru do nějakého souboru a ty potom můžeš stáhnout a zpracovat
albaman
Profil *
Já to potřebuju ale zautomatizovat, že bude třeba systém umístěn na serveru tak se ta hlídací proměná aktivuje a vypíše na jakym serveru běží mě někam do souboru, jde mi o to zjistit kde se tento systém i nelegálně nachází a abych v něm měl nějakou ochranu a potom mohl podniknout další kroky, ale hlavně aby věděl že se někde tento systém použil...
Díky
Jan Rippl
albaman
Pokud je na každém serveru nainstalován Apache2 a PHP tak:
<?php
phpinfo();
?>
BetaCam
albaman
jde mi o to zjistit kde se tento systém i nelegálně nachází a abych v něm měl nějakou ochranu a potom mohl podniknout další kroky, ale hlavně aby věděl že se někde tento systém použil...

No tak to je dost podstatnej problém nemůžes ověřovat něco, když nevíš kde to je. Jediná možnost v takovém to případě je donutit ten tvůj "systém", aby ti ty informace poslal na tvůj server. To už pak můžeš udělat různě. Třeba tak, že při instalaci systému se ti pošle tajně url na který se systém instaluje třeba na email nebo se ti třeba při zalogování do administrace bude ten systém připojovat na tvuj server a tam to nějak zapisovat. Nic méně to je všechno řešení takové napůl :

1) Každej si to může z toho systému odstranit ( pokud to nebudeš mít chráněné ).
2) Nemusí třeba odejít mail.
3) Nemusí se podarit připojit na tvůj server.
4) Není to realtime ověřování.
5) Všude u těhle věcí by museli být zakázané výpisy chyb.

a je toho ještě mnoho.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0