Autor Zpráva
zelva
Profil *
Ahoj, mam takový problém, tak doufám, že mi s tím poradíte.

V souboru mam vyčleněný text:


<!-- BEGIN TEXT -->
text text
<!-- END TEXT -->


jde nějakým způsobem, vzítten jen text, který je mezi dannýma komentářema?
vertigo4
Profil
zelva
možná plácnu:

 
$in = file_get_contents("adresa stranky");
preg_match("~<!-- BEGIN TEXT -->(.+?)<!-- END TEXT -->~si", $in, $out);
echo $out;
Anonymní
Profil *
nejak mi to nefunguje :(

radši celý problém popíšu kompletně. V načteným souboru (má to být sablona s html kódem) by mělo být neco takovýho:

Novinky:
--------------------------------------------------
<!-- BEGIN: AAA -->
Název: blabla , Datum: ?? ...
Text novinky ....
Komentáře:
<!-- BEGIN: BBB -->
Jméno: blabla , Datum: ?? ...
Text text komentáře
<!-- END: BBB -->
-------------------------------------------------
<!-- END: AAA -->
Konec novinek

.. potřebuju abych do proměnné třeba $AAA vložil to co je uvnitř, a pokud se vyskytují uvnitř toho celku jiné celky tak se "<!-- BEGIN: BBB -->BBB<!-- END: BBB -->" přepíše třeba na "{BEGIN_BBB}" , takže v proměnné $AAA bude "AAA1{BEGIN_BBB}AAA2" , a ten begin "{BEGIN_BBB}" se rozebere zvlášť.
Můze to celé fungovat i jinak než jak jsem teď popsal, ale hlavně aby to splňovalo ten účel.
A teď popíšu konkrétní příklad na co to potřebuju.
V tom souboru ma být šablona s html kódem. A budou se tam zobrazovat novinky, v ty casti AAA se bude celá tabulka s novinkou a předpokládám, že celý ten kód se bude opakovat (tech novinek se vylistuje víc), a v casti BBB se se budou vypisovat komentáře.
..
Kdo ví jak na to ? :)
bukaj
Profil
Anonymní
Podívej se na regulární výrazy (regularnivyrazy.info, seriál o PCRE na intervalu) a určitě by se ti mohla hodit fce preg_replace_callback().

Jestli jsem to ale pochopil správně, potřebuješ něco jako šablonovací systém, ne? Tak bych se, být tebou, po nějakém podíval. Proč znovu vynalézat kolo?
zelva
Profil *
jj snazím se udělat svůj šablonovací systém. Ty co se dají stáhnout mi příjdou pro mě až zbytečně složité a obzvlášť když nemím s tím objektovým php. Kouknu na ty odkazy, ale i kdyby měl někdo konkrétní nápad jak to napsat tak bych byl moc rád, kdyby poradil :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0