Autor Zpráva
MagicPowa
Zdravím, mám takový problém snad to popíšu správně pomocí příkladu:

1.stránka - na první stránce je nadpis třeba: "Okurky" a tlačítko(když se klikne tak to hodí na 2.stránku a zapíše údaje třeba ip, datum atd do databáze)

2.stránka - to je ta kde se ty údaje ip, datum nahrajou do db

potřebuju si nějak postnout text "Okurky" z první strany a na druhé je zpracovat do db, takový ip zpracuju a zapíšu přes $ip= $REMOTE_ADDR; ale pokud chci zpracovat $jidlo="Okurky" tak když pak změnim ten text na 1.stránce "Okurky" na "Švestky" tak po kliknutí na tlačítko se pořád nahrávaj do databáze okurky.

Když si postnu ten text, tak se mi budou do databáze nahrávat podle toho co tam zrovna je ale jak?
WertriK
Kousek kódu by se hodil - kód toho tlačítka či co to má být, nejlépe ovšem vše podstatné.
MagicPowa
1.strana
Okurky

<form id="formular" name="formular" method="post" action="odeslani.php?try=true">

<input name="Odeslat" value="Přidat do košíku" src="grafika/kosik.gif" alt="Přidat do košíku" type="image">

</form>
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.strana
$datum=date("j/m/y H:i");
$ip= $REMOTE_ADDR;
$jidlo = "Okurky";

mysql_query("INSERT INTO tabulka
(datum, ip, jidlo)
VALUES
('" . $datum . "','" . $ip . "','" . $jidlo . "')
") or die(mysql_error());
echo 'vloženo';
}
?>

Tohle vloží do db jako jidlo Okurky, na db jsem připojenej to jsem nevypisoval

Já chci, když změním nadpis Okurky na Hrušky tak do DB se pořád nahrávaj Okurky přes "$jidlo = "Okurky"; jak to udělat aby se to nemuselo přepisovat $jidlo na Hrušky? Aby to načítalo do DB ten nadpis, určitej podle toho, který tam bude.
WertriK
1.strana
Okurky

<form id="formular" name="formular" method="post" action="odeslani.php?try=true">
<input type="hidden" name="jidlo" value="okurky">
<input name="Odeslat" value="Přidat do košíku" src="grafika/kosik.gif" alt="Přidat do košíku" type="image">

</form>
---------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------- -------
2.strana
$datum=date("j/m/y H:i");
$ip= $REMOTE_ADDR;
$jidlo = $_POST["jidlo"];

mysql_query("INSERT INTO tabulka
(datum, ip, jidlo)
VALUES
('" . $datum . "','" . $ip . "','" . $jidlo . "')
") or die(mysql_error());
echo 'vloženo';
}
?> 

Takhle vždy jen upravíš
<input type="hidden" name="jidlo" value="okurky">
na to co budeš potřebovat. 2.strana může zůstat universální pro všechny druhy jídla.
MagicPowa
Díky za pomoc, právě jsem to už takhle udělal i když není to nejlepší řešení, určitě by se našly další i když funkci to splňuje tak jak má.

Ta druhá strana musí být dělaná takto jelikož když budeš mít například 20 možných nadpisů jídla, pak je lepší mít jednu 2.stránku, která dovede zpracovat všechny než mít těch stránek 20 jenom kvůli $jidlo = "Okurky"; $jidlo = "Hrušky"; ....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0