Autor Zpráva
siginigin
Profil *
zdravim,
mam taky kvazi logicky problem:

vytvoril som si zopar webovych aplikacii , ktore su samostatne umiestnene v adresaroch na serveri asi takto:
<document_root>
   /webapp1/
    index.php
    ...
  /webapp2/
    index.php
    ...
  /webapp3/
    index.php
    ...
  /web
    auth.php
    index.php
    menu.php


princip, na ktorom fungujem doteraz: uzivatel chce zo servera stranku napr.: http://server/webapp1/index.php. v skripte je principialne toto:
  v ramci session zaregistruj premennu $requestor = 1 (pre webapp2 je $requestor=2, ...)
  ak uzivatel nie je prihlaseny
  {
    presmeruj ho na stranku /web/auth.php
  }
  inak 
  {
    vypis stranku
  }


na stranke /web/auth.php je zhruba toto:
  ak uzivatel nie je prihlaseny zobraz prihlasovaci formular a po odoslani spracuj z neho data
  inak podla premennej $requestor presmeruj na webovu aplikaciu


ako vidite, je to snaha o vytvorenie jednotneho prihlasovacieho systemu. toto mi celkom pekne funguje. teraz by som ale chcel, aby sa v kazdej aplikacii navrchu zobrazilo menu, ktore je umiestnene v subore /web/menu.php. skusal som to framesetami ale zatial som sa k nicomu nedopracoval. v subore /web/index.php som vytvoril zakladnu strukturu framesetoveho dokumentu:
...
<frameset rows="20%,80%">
  <frame name="menu" src="menu.php">
  <frame name="webapp" src="">
</frameset>
...

a teraz chcem, aby sa po prihlaseni uzivatelovi natiahla stranka -web/index.php spolu s menu a ziadanou webovou strankou. problem je o to zlozitejsi, ze priamo sa k /web/index.php pristupovat neda, pretoze tento skript nepozna $requestor a nevie ktoru stranku ma vlozit do targetu webapp. na druhej strane chcem, aby uzivatelia mohli priamo pristupovat k webovej aplikacii zadanim url napr. http://server/webapp/index.php. nechcem aby si uzivatelia vyberali pri prihlasovani aplikaciu zo zoznamu. skusal som to najprv vkladanim stranky /web/menu.php na zaciatku kazdej webstranky. zlyhalo to na kazdadnych styloch, kedze menu ma vlastne a aplikacie maju vlastne css, medzi sebou sa bili. dalej som skusal presmerovanie cez .htaccess, ale to dopadlo este horsie, cele sa to zacyklilo.

tak vas chcem poprosit o radu, ako na to. ak existuje nejaky lepsi sposob, ako vyriesit tuto hadanku, budem vam vdacny.
siginigin
Profil *
no tak som to vyriesil bez framesetu. do kazdej aplikacie som pridal iframe na /web/menu.php. css to neovplyvnuje a kazda stranka ma rovnake menu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0