Autor Zpráva
lukec
Profil
Když vytvořím složku např. s názvem slozka pomocí funkce mkdir("/slozka", 0777), tak mi to funguje, ale když chci vytvořit složku v nějakém adresáři např. mkdir("/adresar/slozka", 0777), tak to vrátí No such file or directory. Nevíte, kde je chyba.
nightfish
Profil
Nevíte, kde je chyba.
zřejmě neexistuje adresář /adresar v rootu souborového systému
je potřeba ty adresáře vytvářet postupně
lukec
Profil
tak hloupý nejsem, ten adresář existuje
bukaj
Profil
lukec
např. mkdir("/adresar/slozka", 0777), tak to vrátí No such file or directory
Nejdřív musíš vytvořit složku /adresar a v něm teprve složku slozka. Pokud to tak máš, zkusil bych se podívat, jsou-li správně zadané cesty. Když je na začátku s /, znamená to, že vytváříš složku v rootu disku, nikoli rootu webu, na což na většině serverů musíš mít administrátorská práva, která samozřejmě jako běžný uživatel nemáš.
lukec
Profil
pouze to zkouším na localhostu na windows, tu složku adresar jsem už vytvořil dřív pomocí průzkumníka, asi je chyba v atributech, ale když je chci změnit pomocí funkce chmod, tak mi to zas vrátí No such file or directory.
bukaj
Profil
lukec
Windows neznají nic jako práva, bohužel. A když ti to vrací No such file or directory, chyba v právech není.

Zkus specifikovat disk, na kterém složku vytváříš. Např. mkdir("C:" . DIRECTORY_SEPARATOR . "adresar" . DIRECTORY_SEPARATOR . "slozka");
lukec
Profil
mám ještě jeden dotaz: Jak seřadit pomocí php soubory podle názvu ve složce?
Aleš Janda
Profil
lukec
sort() :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0