Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Nevím, jestli jsem tenhle dotaz neměl poslat do Javascriptu místo do PHP, ale asi ne. Poradíte mi prosím někdo, proč mi tenhle kus PHP kódu nefunguje ? Jde o to otevírání nového okna pomocí JS. Okno se sice otevře, ale ne s parametry, které od něj požaduji. Zkoušel jsem mezi jednotlivé parametry (scrollbars, menubar atd.) dát místo čárky středník, ale nepomohlo to.

echo '<div class="photoThumb"><div id="mainPhoto"><a href="'.$script_photos_dir.$photos[0].'.jpg" class="separPhotoList" 

target="window.open(\'\', \'ram\',\'scrollbars=no,menubar=no,resizable=no,width=800,height=600,t op=100,left=100\')" />';
joe
Profil
Metodu window.open použij při kliknutí na odkaz, tedy ne target, ale onclick="window.open('http://www.example.com');"
Mufna
Profil
joe

jj, díky. Ale ještě se mi do toho okna nechce nic načíst ("HTTP Nenalezeno"). Můžeš se mi na to ještě mrknout ?

onclick="return !window.open(\'this.href\',\'ram\',\'scrollbars=no,menubar=no,resizabl e=no,width=800,height=600,top=100,
left=100\');"
Mufna
Profil
Zkusil jsem to takhle, ale nejde - okno pak vůbec nevyskočí

onclick="return !window.open(\'this.href,","\',\'ram\',\'scrollbars ... atd.
joe
Profil
Původně jsem chtěl ten svůj první příspěvek smazat, protože pak jsem si dočetl, že nefunguje nastavení velikosti apod. Ale ještě jsem neviděl zápis v target.
Jinak this.href nepiš do apostrofu, pak to bude ok.
Mufna
Profil
joe

jj, už to jede, díky. Cos mysel tím, že nefunguje nastavení velikosti ? Mě to takhle zatím funguje - vidím to jen v IE6
joe
Profil
No já jsem původně odpovídal na to, že se to okno nezobrazuje vůbec, nedočetl jsem ten tvůj dotaz, protože mě praštil do očí target :-) Jestli to teď funguje, tak by to mělo fungovat všude.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Ale ještě jsem neviděl zápis v target.
Jen doplním, že ten původní zápis v targetu ve skutečnosti nefungoval jako JS, ale jako jméno okna/rámu. A jelikož prohlížeč při prvním kliknutí na odkaz žádný rám jménem „window.open('', 'ram','scrollbars=no,menubar=no,resizable=no,width=800,height=600,top=100,left=100')“ nenašel, otevřel nové okno a pojmenoval jej tak. Toto chování tudíž jen náhodou připomínalo žádaný JavaScriptový úkon.


Reaguji na Mufnu:
<a href="…" class="…" target="…" />
Nepředpokládáš doufám, že jsi tím lomítkem zavřel odkaz, že ne? Používáš HTML a v něm „samozavírací“ zápis nefunguje.

window.open('', 'ram','scrollbars …
Kdybys chtěl, aby se každá fotka otevírala do jiného nového okna, použij „_blank“.
Bubák
Profil
Kdybys chtěl, aby se každá fotka otevírala do jiného nového okna, použij „_blank“.
"", neboli prázdný řetězec, funguje u window.open úplně stejně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0