Autor Zpráva
Dr.No
Profil *
Prosím o radu,
ve skriptu pouzivam funkce hash() a hash_hmac(), na localhostu mi vse bezi (PHP Version 5.2.4), na hostingu se vypise chyba:"Fatal error: Call to undefined function hash() ". Vypsal jsem si phpinfo na hostingu:
Asi bude problem v Configure Command, kde jse napsano "--disable-hash" . Jakym zpusobem tedy povolit zminene funkce? Co vlazne znamena ten "Configure Command" a kdy se na serveru spousti, diky za rady.

PHP Version 5.2.5-p20080206-pl3-gentoo

System Linux dap 2.6.18-gentoo-r3 #3 SMP Mon Dec 4 22:48:27 CET 2006 i686
Build Date Apr 21 2008 13:06:43
Configure Command './configure' '--prefix=/usr/lib/php5' '--host=i686-pc-linux-gnu' '--mandir=/usr/lib/php5/man' '--infodir=/usr/lib/php5/info' '--sysconfdir=/etc' '--cache-file=./config.cache' '--disable-cli' '--with-apxs2=/usr/sbin/apxs2' '--with-config-file-path=/etc/php/apache2-php5' '--with-config-file-scan-dir=/etc/php/apache2-php5/ext-active' '--without-pear' '--disable-bcmath' '--with-bz2' '--enable-calendar' '--without-curl' '--without-curlwrappers' '--disable-dbase' '--disable-exif' '--without-fbsql' '--without-fdftk' '--disable-filter' '--disable-ftp' '--with-gettext' '--without-gmp' '--disable-hash' '--disable-ipv6' '--disable-json' '--without-kerberos' '--enable-mbstring' '--with-mcrypt' '--without-mhash' '--without-msql' '--without-mssql' '--with-ncurses' '--with-openssl' '--with-openssl-dir=/usr' '--disable-pcntl' '
Warden
Profil
hash rozsireni nebylo nainstalovano administratorem...zkus se ho zeptat, jestli ti to nechce povolit...configure command tedy podle nazvu prikaz, kterym sem provedla konfigurace
Dr.No
Profil *
Diky za rychlou odpoved.
Co by to znamenalo pro administratora, znova preinstalovat cele PHP?
btw. Uz jsem ho kontaktoval, aby mi povolil ty funkce, a jeho odpoved byla, ze to v php.ini nemuze najit. Vypada to, ze pokud mu presne nereknu co ma udelat, tak sam na to neprijde:(...
Warden
Profil
nejspis hledat neco jako php_mhash nebo proste jen vyhledat slovicko hash?
nightfish
Profil
Co vlazne znamena ten "Configure Command
příkaz, který nakonfiguroval PHP před kompilací

Co by to znamenalo pro administratora, znova preinstalovat cele PHP?
překompilovat PHP

Uz jsem ho kontaktoval, aby mi povolil ty funkce, a jeho odpoved byla, ze to v php.ini nemuze najit. Vypada to, ze pokud mu presne nereknu co ma udelat, tak sam na to neprijde
přesun k jinému hostingu, jasná volba

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0