Autor Zpráva
Crvix
Profil *
Dobrý den,
dělám teď takové informační stránky a potřeboval bych pomoc.
Chci to udělat tak aby akce mohl přidávat kdokoliv i bez registrace, ale potřebuju aby se to nezobrazovalo hned,ale až tehdy až to přihlášený administrátor odklikne (no prostě potvrdí).Nechci hotový kód jen návod jak to zhruba udělat.Díky
TSD
Profil *
Předpokládám, že to děláš přes nějakou databázi.
Takže v tabulce příspěvků si přidej pole "schvaleno", typ INT(1), výchozí hodnota bude 0.

A adminovi vytvoř stránku 'Příspěvky ke schválení', kde zobrazíš nově neschválené a u každého bude akce "Schválit" a akce "Smazat". Případně ještě akce "Zabanovat blba" :)
Crvix
Profil *
Díky moc
Lols
Profil *
Ahojte, řeším podobný problém ale potřeboval bych to trochu víc konkrétněji.Nevím jak mám zobrazit na té stránce pro admina ty nově neschválené a jak mám udělat tu akci schválit...
Lols
Profil *
Prosím, poradil by někdo?
Joker
Profil
Lols
To je prosté, když tabulku pojmenujeme třeba prispevky, tak...
nechválené: SELECT sloupce FROM prispevky WHERE schvaleno = 0
schválení příspěvku: UPDATE prispevky SET schvaleno=1 WHERE id=$id_prispevku
Lols
Profil *
Joker
Díky.Podle tvé rady jsem vytvořil něco takového:
<?
{
$výsledek=mysql_query("UPDATE prispevek SET schvaleno=1 WHERE id='{$_REQUEST['ID']}'",$GLOBALS["link"]);

}
header("Location: index.php?clanek=prispevky");
?>


ale nejde to.Potřebuju jen to aby se prostě jenom ten prispevek po kliknuti na odkaz na stránkách v administraci prehodil v databázi na schvaleno=1.Fakt nevím kde by mohla být chyba.Jestli někdo něco najdete prosím napište.
Lols
Profil *
Podle toho že mi nikdo neodpovídá soudím, že moje vyjadřování je na bodu mrazu.Skusím to ještě jednou:
Mám jednoduchý formulář přes který se mi ukládájí příspěvky do databáze.Příspěvky může přidávat kdokoliv, ale schválit je musí admin kliknutím na odkaz u každého příspěvku který se mu zobrazí v "Příspěvky ke schválení".To by mi všechno zatím fakalo v pohodě, ale nevím jak mám udělat to odkliknutí (schválení).Nebo přesněji řečeno nevím co mám dát za to WHERE id= (viz kód výše) aby to vědělo že chci potvrdit zrovna ten příspěvek a né žádný jiný.
Doufám že jsem to vysvětlil o něco lépe.Každou reakci budu hodnotit zlatem.Předem díky moc.
TSD
Profil
Lols
Předpokládám, že máš tabulku příspěvků, kde jsou mj. pole ID a schvaleno

Takže do toho výpisu pro admistrátory vypíšeš příspěvky pomocí tohoto:

SELECT * FROM prispevky WHERE schvaleno = 0

Zobrazíš si dejme tomu text, ale hlavně v každém řádku budeš mít <a href="vypis.php?schvalit=$zaznam["ID"]">schválit</a>

v souboru vypis.php použiješ

UPDATE prispevky SET schvaleno=1 WHERE id='$_REQUEST['schvalit']'

Ber to jako radu. Přesnou syntaxi a ošetření rizik ti psát nebudu.
Lols
Profil *
takže přesně takhle vypadá můj odkaz na to aby se to schválilo:
<TD><a href="schvalit.php?schvalit=$zaznam["id"]">Schvalit</a></TD>

je umístěný v souboru prispevky_na_schv.php

A takhle vypadá můj soubor schvalit.php
<?
{
mysql_query("UPDATE akce SET schvaleno=1 WHERE id='$_REQUEST['schvalit']'",$GLOBALS["link"]);
if (!$vysledek)
    echo "Problém s databází!\n";
  
}
header("Location: index.php?clanek=akce");
?>


Nevím kde je chyba, jsem v tom teď už celý zamotaný.Řeším to už třetím dnem.Nechci po vás abyste se obtěžovali se psaním kódy jen bych byl rád když mi řeknete kde je chyba.Fakt jsem už v pytli.Prosím pomoc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0