Autor Zpráva
Joe
Profil *
Poradte mi prosim.
Pracujem na stranke, kde chcem pouzit registraciu klientov s minibb (aj diskusne forum minibb)

Konkretne: V hlavnom menu bude registracia. Po kliknuti nabehne registracia minibb fora a klient sa moze zaregistrovat.
Bude tam aj prihlasenie a ak sa klient prihlasi, moze bludit po stranke a stale bude prihlaseny. To by som aj zvladal, ale chcem,
ze ak pojde clovek na forum, uz bude prihlaseny. Nemusi sa prihlasovat. A naopak, ak pojde najprv na forum a tam sa prihlasi a pojde na stranku, tiez nebude potrebne opat sa prihlasit.

Ako na to?
Joe
Profil *
Tak som sa zasa dostal k tovrbe webu a este stale nemam vyriesenu otazku MOJA STRANKA A MINIBB.

V skratke este raz:

Chcem vytvorit stranku s miniBB forom a chcem docielit, aby moja stranka a miniBB pouzivalo jednu databazu uzivatelov.
Ak sa niekto bude chciet zaregistrovat na stranke, hodi ho to na registracny formular miniBB. Pri dalsej navseteve sa staci prihlasit len raz a to bud na stranku, alebo miniBB.

Proste nechcem, aby ak sa niekto prihlasi na stranke a potom pojde pokecat do fora, aby sa tam musel zasa prihlasovat.

Pomozte prosim.

Vdaka
Joe
Profil *
Vazne nikto nema reisenie, alebo napad, ako to urobit s rovnakym vysledkom?
tiso
Profil
Joe - kvôli tomu aby som poradil ako to spraviť si inštalovať miniBB nebudem... To je dôvod prečo tu nemáš žiadnu odpoveď, bez znalosti čriev miniBB sa poradiť nedá... Hľadaj ako je riešené prihlásenie (COOKIE, SESSION), ako sa predávajú hodnoty o prihlásení medzi stránkami, a potom to musíš vložiť aj na svoje stránky mimo diskusiu.
Joe
Profil *
tiso
To vies, ze som uz skusal ako tam pracuju Cookies a session, ale kedze som na to neprisiel, chcel som sa poradit so skusenejsimi kolegami, ktori su ochotni nainstalovat si aj BB-cko ;o), alebo ktori ho uz pouzivaju.

Myslel som, ze prave koli tomu je tu aj toto forum.
karbon
Profil *
Myslel som, ze prave koli tomu je tu aj toto forum.
V tomto případě bych tento dotaz směroval do kategorie Práce a zakázky.
Joe
Profil *
karbon
Vdaka za tip, ale po prve myslel som "toto forum" vo vseobecnosti, nie konkretne "tuto miestnost" a po druhe ide o ciste amatersky projekt, ktory moze viuzit dalsich 1000 navstevnikov fora. Nejedna sa o nejaku zakazku pre firmu a uz vobec nie za financny obnos.

ZIADAM LEN O PRIATELSKU RADU

Ale aj tak vdaka karbon , ze si si to aspon precital.
Joker
Profil
Joe
Dělal jsem něco podobného, ale trochu jednoduššího, s phpBB.
Je prostě potřeba vzít zdrojáky toho fóra, prozkoumat způsob fungování toho přihlašování a potom vymyslet, kam a jakým způsobem se na to dá napojit.
Alespoň v případě phpBB a když teprve zjišťujete, jak to vlastně funguje, to nebyla úplně triviální věc, protože ty funkce na ověření přihlášení jsou zakopané někde uvnitř a zjistit co se má udělat, kdy a proč, a hlavně to celé uvést do funkčního stavu :-) chvilku zabere.
Joe
Profil *
Joker
Vdaka za reakciu. Skusal som sa v tom hrabat, ale vzhladom na rozsah miniBB-cka to fakt zabera dost casu a nedari sa.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0