Autor Zpráva
tssk
Profil *
Ahoj, mám takový problém, že mám aplikaci, ve které pomocí funkce fopen() otevřu xml soubor, který dále zpracuju atd. Poté (v případě nějaké chyby ve vstupu od uživatele) vytvářím kopii toho souboru pomocí funkce copy() atd..Proč a tak je teď nepodstatné. Jde mi o to, že když jsem to všechno dělal na localhostu, tak to bezproblémově funguje.

Jenže jsem aplikaci nahrál na hosting a hle, když přejdu na nějakou stránku, kde je dané funkce fopen(), tak to prostě spadne s chybou Permission denied, to samé u funkce copy() jinak samozřejmě poté ještě příslušný soubor zavřu pomocí fclose(), ale k tomu už nedojde..

Mohl by mi někdo poradit v čem je problém? Nic už mě nenapadá, proč by to nemohlo fungovat..Díval jsem se i na práva v příslušné složce a v celém adresáři odkud se soubory čtou a mají se i vytvářet jsou práva nastavena na 0755, takže by to měl být plný přístup, zkoušel jsem i jiná práva, ale bez úspěchu..

Je třeba možnost, že ty funkce pro práci se soubory prostě daný server "nepodporuje" ?

Díky za každou radu
Alphard
Profil
Je třeba možnost, že ty funkce pro práci se soubory prostě daný server "nepodporuje"?
copy() svého času zakazoval webzdarma, ale fopen() jde snad všude
práva zkus 777, je to povolení všeho všem, ale pro testovací účely se snad dá
jsou správné cesty k souborům?
a zobraz si i notice a warning (teda jestli to ještě nemáš), mohou tě navést k řešení
tssk
Profil *
Jinak měnil jsem ty práva pouze na příslušnou složku, zkusil jsem změnit ty práva na 755 přímo u daného souboru a fopen() už funguje. Ale copy() pořád ne.

warning mám a výpíše toto:

Warning: copy(../xml/admin_copy_form_pridat_klub.xml) [function.copy]: failed to open stream: Permission denied in /home/sob100/public_html/functions/evidence_function.php on line 571

notice nemám ani nevím jak zobrazit... :-)
Měsíček
Profil
Zkus si to slovíčko po slovíčku přečíst a přeložit možná pochopíš co ta hláška asi chce říct, trochu samostatnosti čéče.
tssk
Profil *
JJ už jsem to vyřešil :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0