Autor Zpráva
kachnak
Profil *
zdravim... mam problem mam spravene pridavanie fotiek na webe ale ak clovek prida fotku s prilis velkym rozlisenim cez browse.. tak pise takuto chybu neviete preco?
Fatal error: Allowed memory size of 50331648 bytes exhausted (tried to allocate 8584 bytes) in /data1/e/s/esdesign.sk/sub/kachnak/page.php on line 86
Golfy
Profil *
jak je ta fotka velka MB? zřejmě si vyčerpal paměť serveru - každá uploadovaná se nahrává do paměti a pak teprve ukládá.

A ty si vyčerpal paměť 5MB...
kachnak
Profil *
chyba ukazuje na tento riadok

$source = imagecreatefromjpeg($name);

fotka ma 150kb
rozlisenie 2100 x 2800
kachnak
Profil *
lebo ja z tej velkej fotky vyrabam mensiu na 640*480..
bukaj (pryč)
Profil *
kachnak
fotka ma 150kb
rozlisenie 2100 x 2800

Musíš brát v úvahu, že JPEG používá velmi účinné kompresní algoritmy. GD knihovna avšak nemůže pracovat s komprimovaným obrázkem, takže se může klidně rozrůst i nad těch 5MB. Navíc, když k tomu připočítáš, co spotřebuje samo PHP...

Asi ti nebude zbývat nic jiného než zvětšit memory_limit.
nightfish
Profil
a taky je potřeba důsledně uvolňovat použité proměnné, hlavně v případě, že takovýchto obrázků vkládáš třeba více v jednom skriptu a skript padne až u druhého obrázku - viz fci imagedestroy()
kachnak
Profil *
no ten memory limit treba nastavit na -1 a to akoze nejak priamo v kode? alebo to treba v databaze cez my admimina? neviem ako to treba zapisat
nightfish
Profil
memory limit se nastavuje v php.ini
pokud k němu nemáš přístup (nejde o tvůj server), kontaktuj admina
kachnak
Profil *
a kde by som nasiel to php.ini lebo cez my admina som klikol nejake SUBVERSION.. a to som videl nejake subory ale bolo to strasne clenite... vela zloziek (branches, tags, trunk).. a neviem naco to vsetko sluzi... niekde by tam mohol byt zasity aj ten subor php.ini?
kachnak
Profil *
neviem ci pouzivam dobru funkciu na nahravanie fotiek...
asi v nej budem mat chyby...
mohli by ste pozriet prosim vas tu funkciu v tomto subore som ju ulozil...
ze co by som mohol vylepsit v nej a tak...
mozno aj zistite preco mi nejdu nahrat velke fotky...

funkcia nahra uzivatelovu foto na server do buf.jpg a vytvori z nej náhladovu fotku a normalnu fotku, ktora ma ale rozlisenie obmedzene mnou... ja poviem aka ma byt velka v tej funkcii... po vytvoreni fotiek sa vymaze buf.jpg lebo ona bola len pomocna..

funkcia je tu> http://kachnak.esdesign.sk/nahraj_foto.txt

vdaka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0