Autor Zpráva
CASO
Profil *
zdravim,
akurát sa zaujímam o OOP v php, už som prečítal tucet článkov. Myslím že už celkom dobre chápem tvorbu objektov aj prácu s nimi. Len nikde akosi nie je pojednávane (čo som pozeral) ich využitie - sila. Viete mi niekto napísať nejaké praktické využitie a prečo je to výhodné programovať objektovo a nie procedurálne pls?
srigi
Pretoze v OOP sa lepsi abstrahuje realny svet. Napr. ak mas aplikaciu, kde sa vybavyju objednavky, vytvoris si objekt objednavka a tomu priradis vlastnosti podla toho co je v realnom svete - cas objednavky, jej cislo, cena, stav.

Pri proceduralnom programovani by si musel na vsetko napisat a volat nejake funkcie, ktore ani nemusia so sebou suvisiet.

Okrem toho OOP podporuje dedicnost, takze ak uz raz nakodis triedu objednavka so std. vlastnostami, mozes z nej odvodit napr. objednavka CPU a tu iba malinko rozsiris aby vyhovel zdroju z realneho sveta.

Nehovoriac o tom, ze vdaka objektom mozes skryt vnutornu implementaciu. Opat priklad, napr. v C++ projekte potrebujes tlacit dokumenty. Kupis si teda triedu na obsluhu tlaciarne. Vobec nevies ako to je naprogramovane, ty iba jednoducho triedu pouzijes
output = New Printer
output->set_printer("HP Deskjet")
output->set_body("blablabla")
output->print
A ked raz budes potrebovat rozsirit pocet podporovanych tlaciarni, iba si kupis novu verziu triedy a tu naincludujes. V samotnej aplikacii nebudes musiet nic menit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0