Autor Zpráva
Tomashek
Profil
Poradí mi někdo jak změním heslo aby uživatel zůstal online?..
Změnu hesla mam zajištěnou tak, že :
$heslo=md5($heslo1); //heslo1 je input a musi se rovnat s heslem2
if ($heslo!="") {
MySQL_Query("UPDATE $MySQL_tabulka redirect SET heslo='$heslo' where id='$id'") or die (mysql_error());
}

Mě to heslo normalně změni, ale změni se v databazi cili okamzite to odhlasi..
Předem díky za rady
MaxwellDemon
Profil
a co to je za heslo? ... když mluvíš o "odhlášení", tak to znamená co? ... že ho to vykopne z databáze? ... nebo že přestane bejt "přihlášenej" na webu? ... z toho kousku kódu neni nijak zřetelný, o co se vlastně snažíš, co máš vlastně za lubem a jak to máš vlastně udělaný ... pokud to "přihlášení" znamená to, co obvykle, že si v session předáváš nějaký konkrétní user_id, tak by na to jeho změna hesla neměla mít vliv
srigi
Profil
Prihlasenost kontroluj napr. pomocou pomocnej premennej
if ($_SESSION['loged'] == 1) {
  // zobraz obsah pre prihlaseneho
} else {
  // presmeruj na login_frm
}
Premennu loged nastavuj na jednicku iba po uspesnom overeni hesla a dalej sa heslom nezaoberaj. Vypada to tak, ze si ho dokonca ukladas do session - to nerob za ziadnu cenu, prihlasenost overuj iba pomocou tej session premennej loged.
Medvídek
Profil
Zmena hesla snad nevadi, ne ? Pokud to chapu, tak uzivatel se prihlasi a pokud si zmeni heslo, tak ho skript odhlasi, aby se musel prihlasit pod novym heslem ?
Adam Zábranský
Profil
Tomashek
Mimochodem, $heslo v tomhle případě bude vždycky něco obsahovat, protože samotná md5() něco vyplivne, konkrétně d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e, takže nemá cenu to kontrolovat
Tomashek
Profil
abych to upřesnil:
mám normálně přez sessions předávané na jiné stránky..jenže když změním heslo tak mě to při pechodu na jakoukoliv stránku odhlásí (vymažou se sessions).
Potřeboval bych akorat, že když změní heslo aby se session změnilo taky, jenže se to nezmění a odhlásí ho to...při přihlášení už to pak funguje normálně s novým heslem.
orava
Profil
$_SESSION['heslo']=$newheslo;
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0