Autor Zpráva
enoice
Profil
ahoj...

Zajímalo by mě jak to je mezi php a transparencí u png?

Jde mi o to, že mám fotku, a chtěl bych jí "překrýt" maskou v png, která vypadá asi jako, že skoro celý obrázek je průhledný a na okrajích je nepravidelný rámeček.

Když jsem to nějak zkoumal, tak mi php vracelo docela zvláštní výsledky, buďto průhlednost nahradilo černou barvou, a nebo nějakou jinou zvláštní možnost...

Takže otázka zní, jak na jeden obrázek zkopírovat druhý s alpha-průhledností.
yFang
Profil
enoice
Nemyslím, že by to souviselo s PHP.
Obrázky png nemají v některých (teď nevím jak to je) prohlížečích podporu. Zkus rámeček udělat gif, který bude průhledný uprostřed.
Mike8748
Profil
yFang
pokud jde o pruhlednost (100%) tak to podporujou vsechny soucasne prohlizece. pokud jde o prusvitnost(1-99%) tak se v ie6 musi pouzit directx filter, pak to taky jde

enoice
pokud se pouzijou spravne funkce, a nastavi se vyslednemu obrazku spravnej priznak, tak s alfou neni problem zadnej.
zacni v online manualu, u funkce imagesavealpha, pokracuj souvisejicima funkcema
enoice
Profil
no, o prohlížeč nejde... Zkoušel jsem ty obrázky ukládat a všechno možný...

imagesavealpha jsem taky zkoušel, ale nevim jestli jí používám správně... Nehodili byste sem někdo třeba příklad, nebo nejlepší přímo fungující příklad v .zip...? :)
enoice
Profil
<?php

header("Content-type: image/png;");
$mask = imagecreatefrompng("./mask.png");
$img = imagecreatefrompng("./car.png");

imagesavealpha($mask, true);
imagesavealpha($img, true);

//imagealphablending($mask, true);
//imagealphablending($img, true);

imagecopy($img, $mask, 0, 0, 0, 0, 200, 200);

imagepng($img);

?>


Tohle je muj kod... test tady: http://test.fialove.eu/bmp/
enoice
Profil
aha... už to asi funguje... problém byl asi v tom, že sem car.png měl v png8 a mask.png v png32... tak jsem zkusil dát car.png do jpegu, a jde to...

Díky za snahu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0