Autor Zpráva
Kalda
Profil *
Nesetkali jste se někdy někdo s funkcí, která má za úkol určit, zda je text fake nebo ne?
Konkrétně např., pokud někdo vyplní jméno jako:
Ssdgds Jasgdsf

Napadá mě třeba počítat, že je-li písmen více než x a poměr souhlásek ku samohláskám větší než y, je to fake slovo...
Chápu, že nesmysly ala befeleme by tím prošly, ale chtěl bych, aby to alespoň část nesmyslů zastavilo.
Nebo klidně lepší algoritmus ;)

Nehrál jste si už někdo náhodou s podobnou funkcí? Nechce se mi totiž znovu vynalézat kolo a věřím, že s testováním daných parametrů bych si vydržel chvíli pohrát...
vertigo4
Profil
Kalda
jen mírné OT: Proč bych se nemohl jmenovat Ssdgds Jasgdsf?
Nox
Profil
Tak toto je zrovna extrém, ale zase pokud by chtěl jméno zadat třeba člověk pocházející ze zahraničí, je dost možné, že by mu v tom bylo zabráněno...bohužel nepřispěji přímo k tématu, ale jen jako tip bych doporučil propouštet vše a tento mechanismus použít jako filtr, který by ti podezřelá jména vypsal a ty už bys to ověřil svým dozajista spolehlivějším mozkem;)
starenka
Profil
Tak aspon jemne si to predzmoulat krestnima jmenama (http://www.mvcr.cz/sprava/informat/cetnost/index.html) by si mohl.... ikdyz asi ti tam uviznou i "ty hodny". Jinak mimo jmena se daji sehnat i mesta (http://blog.starenka.net/sql/2008-01-19-celou-republiku-za-mrize), ale v psanym textu asi moc nerozpoznas... kdybys preci jen hledal vysklonovany slova tak tady (http://www.pspad.com/files/dic/cz_dic.cab)
MaxwellDemon
Profil
Kalda
no, a neni nejužitečnější uživatele prostě k vůbec ničemu nenutit a usnadnit mu to všechno pokud možno bez jakýkoli registrace a zadávání jakýchkoli dat? ... já tuhle strategii používám už roky a žádný nesmyslný data nefasuju ... maximálně si to ještě ošetřit obrázkovým kódem proti generátorům bordelu
Dranel
Profil
Kalda
Čím víc budeš uživatele štvát a omezovat, tím víc budou prudit oni tebe. Takže když tam dáš nějakou překážku, o to víc se jí budou snažit překonat. To so vymýšlíš je blbost. Toť můj názor.
starenka
Profil
kalda: souhlasim... kdyz uz je jmeno, adresa a tak treba - vetsinou je v zajmu navstevnika to vyplnit dobre...
kajaman
Profil
starenka
pokud je to v zájmu uživatele, tak to uživatel nevyplní takhle: Ssdgds Jasgdsf

maximálně bych mu ukázal vyplněné údaje ještě jednou v přehledné formě a dal na vybranou: potvrdit X zpět na formulář. Nemyslím, že by se Ti podařilo rozumně (rozumně s rozumnou mírou námahy) ošetřit všechny možné varianty nesmyslů tak, abys 100% nikdy nikoho nepoškodil.
imploder
Profil
kajaman
pokud je to v zájmu uživatele, tak to uživatel nevyplní takhle: Ssdgds Jasgdsf
pokud ovšem není Sališ

xłp̓x̣ʷłtłpłłskʷc :)
Kalda
Profil *
Díky, uvidím, jestli si s tím budu až takhle hrát. Řekněme, že pomineme Sališe a extrémy, kdy se někdo jmenuje Ssdgds Jasgdsf - to jsem na serveru opravdu neměl ;)

Nechci otravovat uživatele a údaje ala jméno adresa mě vůbec nezajímají. Bohužel v daném případě je zákonem vyžadováno, abych je měl poznamenány. A když pak přijde kontrola, tak buzerují, jak to, že v tomhle případě nemáš reálná data atd. Tak jim sice vysvětlím, že nemám povinnost kontrolovat reálnost dat, čímž jsem sice OK, ale stejně mají kecy...

Takže mě napadlo, že bych udělal nějaký filtr, který by na to uživatele hned při zadání upozornil a měl možnost, aby si daná data již při zadávání opravil... Je mi jasné, že tam pak budu mít zremě několika násobek Janů Nováků, ale to už není můj problém. Jinak bych i měl možnost upravit to tak, aby podezřelá jména padala automaticky k "lidské" kontrole, ale na druhou stranu - proč tím adminy zatěžovat, když je v zájmu uživatelů, aby údaje byly reálné (pokud jde vše hladce, tak není důvod, proč mít reálné, ale běda, jak nastane problém).

Už jsem zažil, kdy byl uživatel podveden, uvedl tyto nesmyslné údaje a ačkoliv bylo zcela jasné, kdo vložil data na server (dle pevné IP), tak z procesního důvodu Policie nic nevyšetřila, protože ve formuláři byl odkaz na to, že informace jsou vyžadovány zákonem a zadané informace nesouhlasily se skutečností...
Joker
Profil
Kalda
Tak jestli to ve skutečnosti nepotřebujete, můžete dát na formuláři možnost jméno nevyplnit a kdyžtak automaticky dotáhnout třeba Jan Novák :-)
Připadně ještě sofistikovaněji, na základě pohlaví náhodně kombinovat třeba 4 nejčastější jména a 4 nejčastější příjmení :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0