Autor Zpráva
sonix
Profil
Zdravím potřeboval bych nejak poradit, jak vyresit php script, který má vložit do vytvořeného souboru jiný php script, který například bude číst data z DB. dik za vsechny rady
starenka
Profil
pokud potebujes nacist v jednom skriptu druhy pouzi require_once() popr. include_once()
sonix
Profil
$zarovnani = $_POST['align'];
$fp = fopen("../pages/".$_SESSION['soubor'], "w");
fwrite($fp, "<".$zarovnani.">\n");
fwrite($fp, "<H1>".$nadpis."</H1>\n");
fwrite($fp, "<?php include_once(./script.php)?>\n");
fwrite($fp, "</".$zarovnani.">\n");
fclose($fp);


na 5. řádku je SCHVÁLNĚ "chyba". potřebuju do toho vytvořeného souboru vložit script, který přečte záznamy z DB...
starenka
Profil
vubec nechapu co to ma delat.... icnlude se pouziva kdyz potebujes VLOZIT soubor ve smyslu interpretace kodu.. tj ze ten soubor ma taky kod php a ten se vykona (popripade html). typicky hlavicka paticka...

ty oteviras soubor a pak do nej zapisujes neco + obsah jinyho souboru... tak to ma byt? v tom pripade musis ten soubor nacist stejne jako ten prvni pres file() nebo podobne fce...
sonix
Profil
php vytvoří soubor, do ktereho bude vlozena funkce, ktera přečte z DB záznamy, a ty pak vypise do toho souboru.
sonix
Profil
jediny v cem je problem, ze php ukonci script driv nez bych ja potreboval.. ukonci beh scriptu na 5.radku . Jedná se teda o ukoncovaci tag ?>, ktery to proste do toho souboru nevypise ale chape to jako ukonceni scriptu i v tech uvozovkach..
Měsíček
Profil
a co apostrofy? :)
sonix
Profil
taky nic :(
starenka
Profil
to je divny.. zkus to dat do apostrofu
Měsíček
Profil
fwrite($fp, '<?php include_once(./script.php)?>\n'); // tohle ti ukončí běh skriptu?
fwrite($fp, '&lt;?php include_once(./script.php)?&gt;\n'); // také?
starenka
Profil
sakra... nekdo me predbeh.. co dat strednicek za ten include a to ?> oddelit mezerou (asi nema vliv, ale trha to oci)
sonix
Profil
Dík moc kluci za rady.. Uz mi to slape jako hodinky .. :) a fungujou mi obe varianty :) Moc jste mi pomohly THX
Měsíček
Profil
sonixi tak to je fajn :)

starenko střednik za poslední příkaz v PHP netřeba (taky jsem si tím nebyl do předvčerejška jist, DoubleThink mě ujistil).
sonix
Profil
Sice to sem moc nepatri ale jeste bych se chtel zeptat jak mam vyresit admin sekci zejmena pridavani novych sekci... ??
Měsíček
Profil
To se nedá tak ve zkratce napsat a když ano, stejně ti to bude k ničemu .. buď založ nové vlákno a nebo se spíše uč dál a najednou to budeš vědět sám. (lepší možnost)
sonix
Profil
jas :) tak dik za rady :) zatim
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0