Autor Zpráva
P.Pesula
Profil *
Ahoj prosím nevíte někdo o nějakém návodu na odesílání emailu a HTML .

Potřebuji odesílat automaticky mejly . V tom problém neni ale neumím v tom automatickém emailu udělat tabulku .. Aby jste mi dobře rozuměli chci poslat ze stránky email kterej bude obsahovat tabulku a nemohu nikde nic najít ..

Prosím o pomoc

Děkuji Petr
Ivos
Profil
Co odeslat email s html tagy - to by ti nepomohlo?
Adam Zábranský
Profil
skus poslat hlavičku Content-type: text/html;, potom tabulku můžeš udělat v HTML
P.Pesula
Profil *
Takže budu mít v proměnný :
$text.="<table><tr><td>blabla</td></tr></tr>";
??
A když tam budu chtít nějakou barvu pozadí tak to tam dám jako <table style='background=#CC0000'> ??

Děkuji moc zatím
David_
Profil *
jo, prense takhle, nezapomen na tu hlavicku text/html jak psal Adam
imploder
Profil
Stačí tu hlavičku napsat jako tag do kódu (jako u stránek), nebo se to dělá přes header()?
David_
Profil *
treba takhle:
<?php
$to = "email_příjemce";
$subject = "test";
$message = "test";
$headers = "from: webmail@domena.koncovka \n";
$headers .= "X-mailer: phpWebmail \n";

$headers .= "Content-type: text/html \n";

if( mail($to, $subject, $message, $headers) ) {
echo 'OK - mail odeslán';
}
else {
echo 'CHYBA - odeslání se nepovedlo';
}
?>
Adam Zábranský
Profil
imploder
podle mě to musí být v hlavičce toho emailu, v textu to nestačí. Každopádně jsem to ale neskoušel, ale vzhledem k tomu že text už není hlavička, podle mě to nefunguje. Jinak, nedělá se to přes header(), ale přes parametr funkce mail(), tak jak napsal David_
P.Pesula
Profil *
jj dal jsem to do hlavičky a jedeto ..
mám ještě jeden možná zbytečnej dotaz .. ten mejl se bude tisknou a tak by mě zajímalo jestli jde nějak nastavit aby se při tisku netiskli ty informace o tom kdo to poslal atd... nějak zakázat tisknutí hlaviček .. Ale abych to zakázal já a jinejm lidem se to tisklo bez toho .. vím jak si to mohu zrušit u sebe v thunderbirdu nebo outluku ale jestli to jde nastavit nějak vzdáleně ostatním lidem ?.

Děkuji moooc
nightfish
Profil
le abych to zakázal já a jinejm lidem se to tisklo bez toho .. vím jak si to mohu zrušit u sebe v thunderbirdu nebo outluku ale jestli to jde nastavit nějak vzdáleně ostatním lidem ?.
naštěstí nejde... pěkně by mě štvalo, kdyby mi někdo měnit nastavení toho, co se vytiskne při vytištění mailu...

jinak kdyžtak ještě mrkněte na phpmailer...

a problematiku rozesílání html e-mailů obecně řeší filosof
pesulap
Profil *
děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0