Autor Zpráva
Luigy
Profil *
Zdravím,

Už celý den me trapí jeden problém. Hledal sem na fórech, googlu a nic :(
problém je následující:
Mám na disku soubory u kterých bych si chtěl vytvořit TTH klíče, abych když o ty soubory přijdu, moch zadat do klienta DC zálohované TTH klíče a nasosat zpátky ztracená data (nejlepší způsob zálohy). Doteď jsem používal jednoduchý prográmek který hashe generoval, ale souborů je na mě moc a vytváření hashů "po jednom" není moc efektivní.

Potřeboval bych vytvořit script který by prošel určenou složku, a u každého souboru by vygeneroval hash a uložil.
Problém je v tom, že když vytvořím hash funkcí hash_file("tiger192,3", "test.txt"), tak se vůbec neshoduje s hashem vygenerovaným tím programem. Zkoušel jsem algorytmus "tiger192,3" i "tiger192,4".

Dopadlo to takhle:
Správný TTH:
9D0DDFE9563129E1A073BF373473D3AB43863FD42691D35D
php- tiger192,3:
6733B094C2BF52DCF88AD277EBAF8A38CD578C549D929F4A
php- tiger192,4:
02F3A3BB0C53C4680543C2CECAC4FE835AB65C030ACDA3D2

Nevíte nekdo pls co s tim???
google mi něco našel, ale moc to nepomohlo:
http://www.codecomments.com/message209889.html
TSD
- "vytváření hashů "po jednom" není moc efektivní."
- "a u každého souboru by vygeneroval hash"

To si trochu protiřečíš, ne?
Jestli to chápu správně, tak chceš pomocí PHP prostě udělat něco, co umí každý DC klient. Co takhle ty soubory zahrnout do sdílení, refreshnout share a pak vrátit přechozí nastavení?

Není to PHP řešení, ale mám pocit, že o něco jednodušší.
Luigy
Profil *
S tím protiřečením - ten script by generoval hashe u všech souborů ve složce najednou. Asi jsem to špatně napsal. Jde mi opravdu o to ten proces zautomatizovat.
S tím tvým nápadem - nevím jestli DC ukládá hashe v textové formě nebo binární. Nikdy jsem to moc nezkoumal. Každopádně se na to podívám. Stačilo by pak "rozebrat" phpkem jen ten jeden soubor...
Ale fakt mě štve že php nedokáže (nebo spíš já nedokážu) si generovat ty hashe samo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: