Autor Zpráva
Klon
Profil *
Ahoj.
Hrabu se v OpenCartu a potřebuju do templatu produktu dostat cenu bez DPH, jdu na to trochu laicky.
Standardní akce zjišťující cenu z databáze vypadá takto:
$view->set('price', $currency->format($tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $config->get('config_tax'))));

v templatu pak volám
<?php echo $price; ?>
a ta vypíše cenu..
Mohli by jste mi prosím napsat další řádek, který mi vypočte cenu bez dph a pak můžu v templatu volat
<?php echo $pricebezdph; ?>
?
Prostě něco na tenhle způsob:
$view->set('pricebezdph', $currency->format($tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $config->get('config_tax'))) KRÁT 0,19);


Mnohokrát děkuji.
Klon
Profil *
Teda krát 0,81 :)
Mike8748
Profil
Klon
krat 0.81 je blbost. tim zjistis 81% z ceny z dph, coz ale neni 100%, ale 119. takze dostanes spatnej vysledek
bukaj
Profil
Klon
Jak již napsal Mike8748 81% z ceny s DPH není původní cena. Ale podle toho, jak na to koukám (upozorňuji, že OpenCart neznám), vypadá to, že DPH se tam počítá tou fcí $tax->calculate(), ne? Pak by mělo stačit prostě jenom zformátovat čistou cenu vytaženou z databáze:
$view->set('pricebezdph', $currency->format($product_info['price']));
Klon
Profil *
Mno právěže ten opencart nemám nastaven. Přidávám k produktům standardně jednu cenu a to s dph ("price") a chci prostě udělat další řádek, který mi z té ceny v db vypočítá cenu bez DPH, no a tu si pak nechám v šabloně vypsat.
Nejsem programátor a už to mám tak rozkopané, že bych to zpátky dokupy nedal a ten výpočet * hodnota mi přijde jako nejrozumnější, nicméně neumím to technicky provést ikdyž to bude dle mě banalita.
Davex
Profil
Při 19% DPH platí následující:
sDPH = bezDPH * 1,19
bezDPH = sDPH / 1,19
Klon
Profil *
Mno nakonec sem ten kód nějak dopiplal do fungující podoby..
I tak díky za rady ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0