Autor Zpráva
Dr.No
Profil *
Ahoj,
mám na serveru uloženo několik typů souborů (html,xml,bmp,jpg). Pak mam vytvoreny skript, ktery je umozni stahovat. V principu vsechny odkazy na soubory funguji takto:
Header("Location:download/" . $soubor);

Problem je, ze bych potreboval, aby se mi po kliknuti na odkaz otevrela, takova ta nabidka "Otevrit-Ulozit-Zrusit"
Namisto toho, se mi do prohlizece vsechny tyto soubry primo otevrou.
Myslil, ze reseni bude jednoduche, ale vygooglit se mi ho nepodarilo.
Diky za radu.
vertigo4
Profil
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=325
Dr.No
Profil *
Diky za typ.
Ale jeste jedna vec.
Do jedne z hlavicek pro download se musi vlozit typ souboru,napr: takto:

header('Content-type: application/javascript')

nebo:

header('Content-type: application/pdf')

Jenomze na serveru se bude nachazet SPOUSTA souboru s jinymi priponami, a tezko muzu testovat kazdy soubor na priponu a pak do promene davat jiny Content-type...
Kdyz tuto hlavicku vynecham, tak se to neco stahne, ale se souborem to ma spolecneho tak akorat nazev:(
vertigo4
Profil
Dr.No
zkus pohledat zde na diskusi... pomocí jednoduchého scriptu získáš příponu a tu pak využiješ v hlavičce
DJ Miky
Profil
Pokud chceš otevřít tu „tabulku“ s Otevřít/Uložit, nastav hlavičku Content-Type na application/octet-stream.
valecekm
Profil *
Zdravim všecky. Nezná někdo univerzální způsob jak nastavit na serveru aby odkazy na soubory typu .zip , .rar a pod. bylo možné stahovat. Nevim mam webhost a kdyz odkaz narvu na tento soubor, tak to proste napise ze stranka nebyla nalezena :-( ..Vim ze to jde kazdej soubor nastavit v htaccess ale psát tam všecky soubory ručně je celkem na zblbnuti :-)..Tak jestli trebas neexistuje neco univerzalniho kromne již zminovaného php...Omlouvam se za češtinu.
Hooonza
Profil
Dr.No
Tak si dej do adresáře download, odkud chceš všechno stahovat, soubor get_file.php:
<?php
$file   = $_GET["f"];
header('Content-type: application/octet-stream');
header("Content-Disposition: attachment; filename=$file");
readfile("$file");
?>

a místo přímých odkazů na soubory odkazuj ke stažení takto:
<a href="download/get_file.php?f=souborkestazeni.xml">souborkestazeni.xml </a> 
a on se ti dialog na stahování ukáže.
valecekm
Profil *
Diky ;-) n uz jsme to vyresily ale dik moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0