Autor Zpráva
lokutus7323
Profil *
Ahoj,
mám toký problém, mám script, který se snažím rozfungovat už delší dobu:

<html>
<body>
<?
include 'conn.php';
session_start();
?>
<form method="post">
<input type="text" name="uziv">
<br>
<input type="password" name="heslo">
<input type="submit" name="prihlasit" value="Příhlásit">
</form>
<?
$_SESSION['$uziv']=$vypis;

?>
</body>
</html>

Vím, je to prasárna, takhle psát kód..ale já to líp neumím.

Prostě mi vždycky při načtení stránky vyhodí chybu:
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at c:\program files\easyphp1-8\www\rytir\index.php:3) in c:\program files\easyphp1-8\www\rytir\index.php on line 5

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at c:\program files\easyphp1-8\www\rytir\index.php:3) in c:\program files\easyphp1-8\www\rytir\index.php on line 5

Notice: Undefined variable: vypis in c:\program files\easyphp1-8\www\rytir\index.php on line 14

mohli byste mi rposím, říct v čem mám chybu?
nightfish
1) je to prasárna
2) schválně jestli najdeš řešení části tvého problému v Nejčastějších potížích s PHP
3) a příčina "notice" je tam popsaná taky (ale není to úplně zřejmé, takže napovím, že v části Nefungují proměnné z formuláře nebo z URL)
lokutus7323
Profil *
1) s PRASÁRNOU SOUHLASÍM

Chybu už jsem našel...teď mi to prozměnu píše:

Undefined index: zkouska in c:\program files\easyphp1-8\www\rytir\index.php on line 17

nemoh bys mi říct, jak ten nějakej index definovat...dík
lokutus7323
Profil *
duž na tom dělám od rána..pořád mi něco nejde....jsem z toho na přášky..
test
Profil *
ze by neco s tim: zkouska ?
btw: ty ses sermir jo?
Adam Zábranský
lokutus7323
Nejspíš to bude tím, že $zkouska nic neobsahuje, jestli ale chceš pomoct, tak napiš kód, tady v tom cos poslal nic se $zkouska nevidím.
sicario
Undefined index: zkouska in c:\program files\easyphp1-8\www\rytir\index.php on line 17

Tipnul bych ze jde o "Notice", vyvolanou pri pristupu k neinicializovanemu klici pole. Reseni jsou dve. Bud nastavit error_reporting(E_ALL ^ E_NOTICE);. Nebo nejdriv existenci indexu testovat. Takze misto echo $pole['klic']; psat echo isset($pole['klic'])? $pole['klic'] : ''; a podobne.

Na prvni pohled je volba jasna:-) Ale pri ladeni skriptu jsou pro me informace o neinicializovanych promennych a indexech celkem zajimave a odhalim tak spoutu blbych chyb.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0