Autor Zpráva
jazak
Profil *
Ahoj, nyní mám udělané zjišťování jazyka z proměnné, kterou posílá prohlížeč. Tzn. pokud v prohlížeci nastavím jazyk na anglický, můj web se zobrazí anglicky. Do těď v pořádku. Jak to má dělaný google? Tam se mi zobrazuje správný jazyk ať mám lokalizaci prohlížeče jakoukoliv. Jde mi o to, že někdo má třeba špatně nastavený prohlížeč a tak se mu můj web bude zobrazovat jiným jazykem, ale google mu poběží dobře. V čem tkví to tajemství google?
DJ Miky
Profil
Možná geolokace IP.
ShiraNai7
Profil
Určuje to asi jednak podle nastavení prohlížeče, tak i podle IP. Zkusil jsem otevřít google.com s čínskou proxy - zobrazilo se mi to česky (= prohlížeč je česky), ale s odkazem na čínskou verzi google (= proxina je čínská). Takže asi nějak tak to bude.
Bubák
Profil
Tam se mi zobrazuje správný jazyk ať mám lokalizaci prohlížeče jakoukoliv.
Protože jazyk zůstal uložený v cookie. Pokud si nastavím (třeba) slovenštinu a vymažu cookies (stačí od google), po zadání adresy google.com jsem přesměrovaný na google.sk.
Podle IP pozná, že jsem z ČR a jeden z odkazů je Prejsť na Google Česká republika.
Medvídek
Profil
Zajímavé: získal jsem toto:

IP Address  	:  	 89.239.62.25
Location 	: 	CZECH REPUBLIC, HLAVNI MESTO PRAHA, PRAGUE
Latitude / Longitude 	: 	50.083 LATITUDE, 14.467 LONGITUDE
Connecting through 	: 	CABEL MEDIA S.R.O
Time Zone 	: 	UTC +01:00

Přitom bydlim v Jablonci nad Nisou :) Jak se dá zjistit město, odkad sem opravdu připojenej .... koukal jsem, že některé stránky to umí, viz většinou stránky s hambatejma paní, kde je odkaz na další paní z jablonce :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0