Autor Zpráva
TSD
Profil
Chtěl bych postavit web, který budu nabízet jako modulární aplikaci.
Příklad: zákazník si objedná, že chce diskusní fórum. Já mu dám základní soubory a přidám soubor forum.php. Nebo třeba i dodatečně. Zákazník zavolá, že chce přidat galerii. Otevřu ftp, přihraju galerie.php a od toho momentu galerie funguje.

Představoval bych si to takhle:

Na začátku společného kódu (obdobně jako se dělá config.php pro připojení k db) bude:

if souborexistuje(galerie.php)
{include galerie.php;
$modul_gal = 1}

a pak v kódu jednak využívat proměnnou $modul_gal a hlavně funkce, které budou v souboru galerie.php

Připadá mi to ale trochu kostrbaté. Takže bych se chtěl zeptat, jestli to je správná cesta.
Měsíček
Profil
Něco podobného jsem chtěl já ..

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=70153&foru m=9&page=-1

tak, že stačí do jedné složky naházet soubory (moduly) a pak se již samy načtou a může se s nimi rovnou pracovat.
TSD
Profil
Měsíček
A mělo to nějaký závěr? Já těch modulů budu mít pár, takže nemám problém ošetřit každý include zvlášť.

Jen mám strach, že kód nebude nic pěkného, když budu pro vložení kousků textu používat funkce.
Jde totiž o to, že ty moduly nebudou na webu nutně figurovat jako komplet stránky, ale budou se projevovat i jako změny v těch základních stránkách. Zní to dost drsně, ale vím o čem mluvím.

Chci říct že vložit volitelně třeba ty stránky jako položky do menu bude to nejmenší.
Měsíček
Profil
Takže ty chceš třeba jedním modulem případně přidat a případně i změnit ostatní?
srigi
Profil
K tomu je vhodny napr. Zend Framework. V nom mas adresar application. Do tohoto adresara sa umiestnuju jednotlive moduly. Zakladnym modulom je default. Ak kces pridat napr. galeriu, vytvoris v application adresar galeria. Do neho nahadzes triedy na obsluhu galerie. Tieto triedy zacnu pracovat, hned ako zadas URL www.nieco.cz/galeria. Konkretne pri tejto URL sa spracuje kod application/galeria/IndexController::indexAction().
TSD
Profil
Měsíček
Já chci mít jednu konstrukci, která bude připravená na to, že když pak vložím modul, tak v ní třeba přibyde stránka, ale třeba taky přibydou nové věci ve stávajících stránkách.

srigi
To je pro mě trochu krok mimo. Já chci mít svůj systém. Mám přesnou představu jak to bude fungovat a nemám problém. Jde jen o to, jak udělat to vkládání modulů, aby mně to časem nemohlo nějak přerůst přes hlavu.
TSD
Profil
Měsíček
Použiju příklad s tou galerií.

Představ si, že tam je třeba stránka Naše akce. Výpis akcí, po rozkliknutí jedné akce detaily. A v případě, že v systému je aktivovaná galerie, tak u každé akce přibyde link Zobrazit fotografie z této akce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0