Autor Zpráva
Dr.No
Profil *
Přečetl jsem si několik příspěvku tady ve foru o dobe trvani session, presto jsem nenalezl odpoved.

Pokud se uspesne prihlasi uzivatel, tak jeho session ulozim do tabulky. Na kazde strance potom kontroluji aktualni session_id() s hodnotou ulozenou v tabulce a tedy testuji zda je uzivatel stale prihlasen.

Potrebuji ale omezit dobu platnosti session tak na 10min. Vim, ze se tato hodnota nastavuje nekde v php.ini. Ale zajima me, jestli se po uplynuti teto doby session_id() ZMENI AUTOMATICKY?(to znamena ze skript automaticky pozna neplatne session)
Nebo jestli jeste musim v kazdem skriptu testovat dobu trvani?

Diky za radu
Taps
Profil
Dr.No
session.gc_maxlifetime = 1440
Dr.No
Profil *
Tomu nerozumim, tak se zeptam jinak:
v php.ini je nastaveno:
session.cache_expire 180
session.gc_maxlifetime 1440


Toto je skript (session.php), ktery se includuje do kazde stranky:

<?php
@$vysledek = MySQL_Query("SELECT session FROM users WHERE login LIKE '$login'") or die("Špatný dotaz: " . mysql_error());

if (MySQL_Num_Rows($vysledek) > 0){
$zaznam = MySQL_Fetch_Array($vysledek);
$session = $zaznam["session"];

if (session_id()==$session){
$prihlasen = "true";
}else{
$prihlasen = "false";

}
}else{
//V pripade, ze nenajde login v tabulce users
$prihlasen = "false";

}

Kdyz vyprsi 180s (nevim co presne ty hodnoty znamenaji), zmeni se session_id()? (tzn. vyhodnoti se podminka session_id()==$session jako nepravda?)
?>

Diky moc
Taps
Profil
Dr.No
http://interval.cz/clanky/zaciname-pouzivat-sessions-v-php/
Dr.No
Profil *
Přečetl jsem si všechny články, dověděl jsem se, že "session.cache_expire" je doba vypršení platnosti session při neaktivitě. Ale stejně nevím to podstatné. Když uplyne ta doba, jak se vyhodnoti ten muj skript? Bude prihlasen = false?
Mastodont
Profil
Dr.No
Tak si to vyzkoušej, ne? Přihlas se, nech prohlížeč hodinku otevřený a pak zkus jinou stránku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0