Autor Zpráva
Telesto
Profil *
Zdravím všechny,

mám zásadní problém. Naprosto netuším, jak automaticky generovat RSS pomocí PHP. Jde mi spíš o logiku věci než o provedení samotné... XML soubor ve standardu RSS samozřejmě vygeneruji pomocí PHP bez problémů. Jde mi ale o následující věc:

Mám databázi, ve které je tabulka s články. Jak udělat, aby se mi generoval RSS automaticky nějakým skriptem? Jediná věc co mě napadla je tato. Odkážu na soubor např. www.domena.cz/rss.php?id=idkanalu. Soubor rss.php pak vygeneruje XML soubor podle kanalu s id "idkanalu" ve formátu RSS. Jenže to tak asi dělat nejde. Vysvětlím, co na tom nechapu.

Třeba na idnes.cz jsou RSS kanály. Když si je přidam do Google Readeru, tak se načte standardně obsah XML souboru s RSS. Je tam tuším 30 záznamů. IE7 mi taky zobrazí 30 záznamů. OK! Rozumím tomu tak, že je to posledních 30 vytvořených článků. To by fungovalo i ve výše zmíněném přikladu. Ale když v Google Readeru jedu dolů a pokračuji v čtení, tak se začnou načítat starší články. Když zobrazím zdrojový kód v IE7, tak je tam jenom 30 položek item. Kde Google Reader a jistě i jiné čtečky berou ty další starší články??????????? To je prostě nad moje chápání. Vždyť pořád okazuje na jeden a ten samý soubor? Jak se teda z databáze dostanou ty starší články? To mi nejde na rozum.

Jak se to teda vůbec na serveru s RSS dělá??? A jak to dělají čtečky RSS kanálů??? Pomůže mi někdo??? :)
vertigo4
Profil
Telesto
Kup si novou klávesnici, nějak ti blbne klávesa s otazníkem...

Myslím, že Google Reader si ukládá ty starší články, takže je přímo netahá, ale jen ukazuje ty, co byli kdysi aktuální...
Telesto
Profil *
Díky za odpověď.

No ale kde ty starší články ten Google Reader bere? Jak říkám, přihlásím se k odebíráním souborem xy, který dle všeho obsahuje RSS s 30 posledními články. Kde Google Reader sebere ten poslední 31. článek? Nebo ještě jinak. Jak se já můžu dostat ke starším článkům? Třeba na tom obyčejném idnesu. Odkaz http://servis.idnes.cz/rss.asp?c=mobil snad neobsahuje všechny články z dané kategorie, které kdy byly vytvořeny. Jen asi posledních 20 nebo 30 článků. Jak se ale dostanu k článku například z dubna 2008? Nebo z března? To už je nějakých 200-300 článků dozadu. Když jediné co mám k dispozici a co jsem také dal k dispozici Google Readeru je jeden jediný odkaz http://servis.idnes.cz/rss.asp?c=mobil. Jak to udělat? Google Reader to umí. Nebo je v tom nějaká finta?

PS: Otazník je v pohodě. Je to holt zlozvyk. Něco jako končit věty třemi tečkami ;)
DoubleThink
Profil *
přihlásím se k odebíráním souborem xy
Zřejmě nejsi jediný odebíratel. Google spravuje kanály centralizovaně pro všechny odebíratele najednou.
Telesto
Profil *
Aha... To mě nenapadlo. To by mohlo být ono. Já jsem si myslel, že je v tom nějaký fígl na straně servrové aplikace v PHP při generování XML. Ale toto by to vysvětlovalo. Díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0