Autor Zpráva
Lols
Profil *
Dobrý den,
začal jsem dělat registraci k jednomu mini portálu.Vše šlo jedna báseň.Více méně vše jsem řešil pomocí normálního html formuláře a zpracovával jsem to v php.Tady problém není.Ale potřebuji udělat rozevírací seznam a v něm několik položek na vybrání.Neumím to pak z toho zpracovat.Když to řeknu po lopatě tak prostě až někdo vyplní celý formulář (kde jsou například jen textové pole a tenhle rozevírací seznam)a klikne na Registruj! tak aby se mi do databáze vypsala hodnota s rozevíracího seznamu (a taky samozřejmě z obyčejných textových polí-textová pole mám odkontrolované a vyřešené, problém je jen v tom rozevíracím seznamu).Doufám že jsem vám nezamotal hlavu.Děkuji za rady.
Alphard
Profil
tím rozevíracím seznamem myslíš select a option?
select má své name a vybraný option posílá value
Lols
Profil *
Jo...takže když mám v PhpMyAdmin tabulku a v ní přidaný řádek např. město tak jaký typ mám zadat, aby mi to zpracovalo údaje z toho selectu?
krteczek
Profil
třeba varchar, tinytext,
Lols
Profil *
Z příspěvku Alpharda jsem se dozvěděl že option posílá value.Sestavil jsem něco takového:
 <select>
	<option value>Vyberte</option>
	<optgroup label="Morava">
	<option name="meziricsko" value="<?echo $_POST["mikroregion"]?>">Meziříčsko</option>
	<option name="roznovsko" value="<?echo $_POST["mikroregion"]?>">Rožnovsko</option>
	<option name="hornovsacko" value="<?echo $_POST["mikroregion"]?>">Hornovsacko</option>
	<option name="stredni_vsetinsko" value="<?echo $_POST["mikroregion"]?>">Střední vsetínsko</option>
</optgroup>
</select>


Je to vůbec dobře?Pochopil jsem to správně?Ať potom nehledám chyby tam kd vůbec nejsou.

Jak byste vyřešili předávání dat z toho selectu.Mohl bych poprosit nějaký malý příklad?

Díky za ignoraci.Příště nebudu zbytečně otravovat.
Dranel
Profil
Jinol
Zklidni se. Nikdo není povinen ti tady cokoliv psát. Takže vol slova.

Lols
Místo <? ?> piš všude <?php ?>, předejdeš tím případným potížím. Jinak v prvním optionu nemáš vyplněno value. Jinak by to snad mělo být dobře.
Mastodont
Profil
Lols
U jednotlivých OPTION se "name" neuvádí, naopak u SELECT ti chybí.
krteczek
Profil
Takhle to bude nejspíš lepší ;-)
<?php
$array = array(
		'Morava' => array(
					'meziricsko' => 'Meziříčsko',
					'roznovsko' => 'Rožnovsko',
					'hornovsacko' => 'Hornovsacko',
					),
		'Výchoní čechy' => array(
					'pardubicko' => 'Pardubicko',
					'kralovehradecko' => 'Královéhradecko',
					//další 
					),
				);
$select = "\n" . '<select name="mikroregiony" id="mikroregiony">';
$select .= "\n" . '<option value="">Vyberte region</option>';
foreach($array as $region => $mikro)
	{
		$select .= "\n\t" . '<optgroup label="' . $region . '">'; 
		foreach($mikro as $klic => $nazev)
			{
				$selected = '';
				if((!empty($_POST['mikroregiony'])) && ($_POST['mikroregiony'] == $klic))
					{
						$selected =  ' selected';
					}
				$select .= "\n\t\t" . '<option value="' . $klic . '"' . $selected . '>' . $nazev . '</option>'; 
			}
		$select .= "\n\t" . '</optgroup>';
	}
$select .= "\n" . '</select>';
echo $select;
?>

v array jsou jednotlivé regiony rozděleny na mikroregiony, region je potom optgroup, mikroregion jednotlivé option, pokud je nějaká hodnota vybrána a odeslána tak je kontrolována a pokud se hodnoty shodují je při novém vytvoření selectu již automaticky vybrána
Lols
Profil *
Díky moc,
omlouvám se, ujely mi nervy.Mám termín a pořád jsem to zkoušel dokola.Určitě to všichni znáte když něco fakt nejde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0