Autor Zpráva
Nepster01
Profil *
tápám tápám, ale nepřicházím na to, proč se mi neudělá vždy jeden SQL příkaz z několika. Přesně:
$resu = mysql_query("SELECT * FROM kos WHERE session = '$sessi");

while ($rowe = MySQL_Fetch_Row($resu)):
	$mnozstvi = $rowe[3];
	$cena = $rowe[4];
	$kod = $rowe[5];
	$nazev = $rowe[2];
	$idw = $rowe[1];
	$pridani = MySQL_Query(" INSERT INTO `poloz_obj` ( `pol_obj_kat_id` , `pol_obj_mnozs` , `pol_obj_cena` , ` pol_obj_kod` , `pol_obj_nazev`, `pol_obj_id_id`)
	VALUES ('$cisloobj', '$mnozstvi', '$cena', '$kod', '$nazev', '$idw')");
	$query = mysql_query("update poloz set polkus=(polkus-'$mnozstvi') where polid = '$idw'");
	$smazani =  MySQL_Query(" DELETE FROM kos WHERE kospolid = '$idw' AND session = '$sessi'");
endwhile;

to přejmenovávání rowe bylo už nouzovka, kdy jsem už nevěděl proč se to děje. Nevykoná se vždy ten první příkaz(insert), ostatní dva ano. Ještě databáze, jestli tam jsem něco nezvoral.

CREATE TABLE `poloz_obj` (
`pol_obj_id`
`pol_obj_kat_id`
`pol_obj_mnozs`
`pol_obj_cena`
`pol_obj_kod`
`pol_obj_nazev`
`pol_obj_id_id`
...............

jinak samozřejmě každý sloupeček v té tabulce má svuj popis (int x varchar), ale tam chyba nebude, snad. všechno mi přijde v pořádku, žádnou chybu to nehlásí, jen to nic neuloží, ani řádeček, tabulka je stále prázdná.
Joker
Nepster01
mysql_error() napíše co?

Nevkládá se v tom INSERT příkazu duplicitní hodnota nějakého sloupečku, který je nastavený jako unikátní?
lordfrikk
Nemá to být takto?

$resu = mysql_query("SELECT * FROM kos WHERE session = '$sessi'");
Akacko
Nepster01
Proč se vydáváš za dvě osoby (Phoenix, Nepster01)? Ten způsob psaní kódu je tak podobný... Jen mi láme hlavu, že Phoenix je žena a Nepster01 muž (podle skloňování). Omlouvám se pokud se v identitě pletu.
Nepster01
Profil *
Joker
tak mysql_error mi nahlásil:
Unknown column ' pol_obj_kod' in 'field list'Unknown column ' pol_obj_kod' in 'field list'Unknown column ' pol_obj_kod' in 'field list'

Jinak nic duplicitního se nevkládá..

lordfrikk
omlouvám se, moje chyba při vkládání sem jsem ji omylem smazal.. " ' " tam je.
Akacko
Nepster01
tak mysql_error mi nahlásil:
Unknown column ' pol_obj_kod' in 'field list'Unknown column ' pol_obj_kod' in 'field list'Unknown column ' pol_obj_kod' in 'field list'

Tak už snad víš, čím to je, že ti to nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: