Autor Zpráva
vincent
Profil *
prosím, dokážete mě tento zápis jednoduše popsat (vysvětlit) díky za váš čas :)
vincent
Profil *
tak ještě jednou poprve se to nevešlo celé
$indexphp=(!isset($GLOBALS['indexphp'])?'index.php':$GLOBALS['indexphp ']);


ještě jednou díky
FantomX1
Profil
To priradi premennej $indexphp nejaku hodnotu od zavislosti na podmienke. Teda ak premenna $indexphp, to je ta ista ktorej priradzujes nejaku hodnotu,( len v tomto pripade je sucastou pola $globals co su vsetky premenne) nema ziadnu hodnotu v tom pripade sa jej priradi prva hodnota, teda retazec index.php a ak ma hodnotu, tak jej ostane ta ista co ma.

Dalo by sa to zapisat aj zjednodusene

if (!isset($indexphp)):
$indexphp='index.php';
else:
$indexphp=$indexphp;

alebo este jednoduchsie

if (!isset($indexphp)) $indexphp='index.php';
Hugo
Profil
Pokud je promenna $GLOBALS['indexphp'] inicializovana, tak se jeji obsah nacte do promenne $indexphp. V opacnem pripade se do $indexphp nacte retezec 'index.php'.

Zapis
(podminka) ? vyraz1 : vyraz2;

je ternarni operator. Pokud je podminka splnena, tak se bere vyraz1. Pokud neni splnena, tak vyraz2.

Snad je to aspon trochu srozumitelne.
Mordae
Profil
BTW; Jestli to chceš na argument z adresy, použij $_REQUEST, ne $GLOBALS, jestli ne, mlčím...
Hugo
Profil
Mordae

To $GLOBALS tam je IMHO protoze to pouziva uvnitr funkce.
vincent
Profil *
hmm diky lidi, sice z toho nejsem moudrej, asi to neni to co jsem si myslel ze je :) potreboval bych nejak definovat glabální promenne a nechce se mi to delat pojednom (nebo ne nechce, ale rozkuchal jsem miniBB a tam to maj prave takhle delane :( ) a pripada me to jednodussi, ve slozce templates/ maji preddefinovane html soubory kam se jim dosazuje pres "promenou-jestli se to da nazvat promena" ktera je v zavorce napr: {$l_enterIP} tomuto systemu se rika objektove programovani????? jen kvuli tomu co mam na netu hledat abych se to naucil dik za radu :) a vas cas
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0