Autor Zpráva
Ronny
Profil *
Vytvářím vyhledávání informací z databáze, a potřebuju, aby mi skript prohledal nejdříve jeden sloupce a podle nalezených informací by hledal v dalších sloupcích...

Demonstroval bych to na ukázce vyhledávání automobilů - skript by prohledal sloupec kraj, a v případě, že by např. v Praze byli nějaké volné auta, by prhledával databázi a hledal podle dalších vyhledávacích parametrů (např. kombiky, rok výroby atd.)

Pomocí příkazu LIKE to nejspíš neudělám, a tak by mě zajímalo jak na to... aspoň nějak nastínit nějakou variantu...
ShiraNai7
Profil
tak nějak:
SELECT * FROM `tabulka-auta` WHERE `volne`=1 AND `kraj`=23 AND `rok_vyroby`=1990 atd....
Ronny
Profil *
narazil jsem ještě na jeden problém - a to ten, když uživatel zadá, že chce vyhledat VŠE například ve Zlínském kraji - takže např. proměnná rok%vyroby nesmí mít žádnou hodnotu v roletovém menu (nesmí tam být zkrátka žádný text, nic).

Když to mám takhle, tak mi to funguje... ale vypadá to v tom roletovém menu trochu blbě. Takže jsem v RM vytvořil položku VŠE, a po stisknutí tlačítka vyhledat jsem se pokoušel takto:
if ($pr = "Vše") {
      $pr = "";
    }
    if ($typ = "Vše") {
      $typ = "";
    }
    $hledat = ...

naupravit hodnotu proměnné PR a TYP na to, aby neobsahovaly žádný text, ale takto mi to nefunguje... když si dám nyní vypsat např. $typ , nevypíše se žádná hodnota, čili by to mělo být správně, ale skript mi nic nevyhledá... nevíte pls proč?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0